بهترین راهکارها برای مراقبت از سوختن پوست در تابستان

بهترین راهکارها برای مراقبت از سوختن پوست در تابستان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین راهکارها برای مراقبت از سوختن پوست در تابستان

محافظت از بافت وسیع پوست راحت تر خواهد بود تا از راه درمان آن پس آسیب دیدگی ، از این رو در فصول سرد و گرم سال باید این سد دفاعی را در برابر میکروب ها با تمهیدات لازمه محافظت کرد ، از این رو در این مقاله ، بهترین راهکارها برای مراقبت از سوختن پوست در تابستان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

سوختن پوست

در رابطه با عارضه ی سوختن پوست در تابستان می توان عنوان نمود که پوست به دلیل حساسیت بالای آن در برابر عوامل محیطی بسیار ضعیف و شکننده است ، لذا به راحتی در اثر آفتاب خواهد سوخت ، پس باید با راهکارهای مناسب از این بافت مراقبت کرد :
  • تا می توانید با روش های مختلفی نظیر ؛ عینک آفتابی زدن ، کلاه لبه دار سر کردن ، لباس های محافظ و آستین بلند پوشیدن ، کرم ضد آفتاب زدن و لباس شنا پوشیدن ، پوست را از آفتاب بپوشانید .
  • با خوردن میوه ها و سبزیجات تازه و خوشرنگ و البته چای سبز که حاوی آنتی اکسیدان های قوی هستند ، آسیب های آفتاب سوختگی را ترمیم کرده و با رادیکال های آزاد پوست مبارزه کنید .
  • کرم ضد افتاب متناسب با پوست خود به مقدار زیاد ، هر دو ساعت و با SPF 15 به بالا استفاده کنید ، گوشه های صورت ، گوش ها ، گردن و پشت پاها را نیز ضد آفتاب بزنید .

سایر روش های مراقبت از پوست در تابستان

  • اگر مجبور به قرار گیری در معرض نور خورشید هستید ، از آفتاب نیم روزی دوری کنید ، صبح یا عصر را برای بیرون رفتن انتخاب کنید .
  • استفاده از چتر به عنوان یک سایبان سیار و خنک کننده بسیار خوب و راحت خواهد بود ، زیرا گرمای بیرون را نیز قابل تحمل خواهد کرد .
  • برنزه کردن پوست به معنای مقاوم بودن پوست در برابر آفتاب نیست ، لذا از پس از برنزه کردن پوست ، پوست بیشتر در معرض سوختگی قرار دارد ، پس بیشتر از پوست محافظت کنید .
  • پس از تعریق ، نمک عرق در سطح پوست ،موجب سوختگی پوست خواهد شد ، لذا پس تعریق باید به حمام رفت و با این کار از سوختگی پوست جلوگیری کرد
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X