آیا تزریق ژل به نوک بینی درد دارد؟

آیا تزریق ژل به نوک بینی درد دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا تزریق ژل به نوک بینی درد دارد؟

یکی از روش های زیباسازی و تغییر فرم بینی بدون جراحی تزریق ژل به بینی می باشد که با تزریق مقدار مشخصی از ژل شکل ظاهری بینی و افتادگی و برآمدگی و قوز آن اصلاح می شود، در ترمیم عدم تقارن بودن بینی و اصلاح شکل نوک بینی نیز می توان از تزریق ژل نیز استفاده نمود، حال باید ببینیم آیا تزریق ژل به نوک بینی درد دارد؟

تزریق ژل به نوک بینی

هنگامی که نوک بینی فردی افتاده و یا به دلیل وارد شدن ضربه فرم خود را از دست داده باشد می توان با استفاده از تزریق ژل شکل ظاهری نوک بینی را ترمیم نمود و فرم زیبایی برای آن ایجاد نمود، تزریق ژل در بینی اگر توسط متخصص با تجربه انجام گیرد و میزان تزریق و نوع و محل تزریق به درستی انتخاب گردد به خوبی حجم مناسبی را برای بینی ایجاد خواهد کرد و بین اجزای صورت و بینی تناسب ایجاد خواهد شد.

تزریق ژل در بینی بدون درد

تزریق ژل به نوک بینی با انجام بی حسی انجام می گیرد و خود ژل های تزریقی نیز حاوی مواد بی حسی می باشند و در هنگام تزریق بیمار هیچ حس دردی نخواهد داشت . بعد از تزریق ژل در بینی تا چند ساعت روی پوست بینی خون مردگی و تورم ایجاد می گردد و بینی تا چند روز به لمس حساس می باشد اما این شرایط گذرا می باشند و بعد از چند روز از تزریق رفع خواهند شد.

خصوصیات ژل های تزریقی

هر نوع ژل تزریقی به پوست خصوصیات و عوارض مختص به خود را دارد و مواد تشکیل دهنده هر زل متفاوت می باشد به همین دلیل هر نوع ژل برای تزریق در نواحی خاصی از بدن کاربرد دارد و میزان و نحوه تزریق آنها با هم متفاوت می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به بینی

بعد از تزریق ژل به بینی نباید تا مدتی به بینی فشار وارد شود و بیمار باید تا مدتی از خوابیدن بر روی صورت خودداری کند و نباید در معرض مواد شیمیایی و نور آفتاب قرار بگیرد ، افرادی که در بینی خود به هر دلیلی ژل تزریق کرده اند باید تا مدتها از انجام عمل های لیزری بر بینی اجتناب  نمایند زیرا استفاده از لیزر در این مدت موجب ایجاد زخم و التهاب در بینی می شود . تزریق ژل به نوک بینی بسته به نوع ژل و تغییرات مورد نیاز روی بینی ممکن است در یک یا چند جلسه تزریق ژل انجام گیرد و در جلسات بعدی به منظور اصلاحات جزئی در بینی تزریقات کوچک انجام می شود. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X