روش های مراقبت از پوست آسیب دیده در پاییز

روش های مراقبت از پوست آسیب دیده در پاییز

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های مراقبت از پوست آسیب دیده در پاییز

پوست وسیع ترین بافت بدن و از جمله حساس ترین بافت های بدن محسوب می شود که به عنوان اولین سد دفاعی به طور چشمگیری از ورود میکروب ها به بدن جلوگیری می کند ، از این رو مراقبت و نگه داری آن در فصول مختلف سال مخصوصا فصول سرد به دلیل بالا رفتن حساسیت پوست بسیار مهم می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، روش های مراقبت از پوست آسیب دیده در پاییز مورد بررسی قرار گرفته شده است .

پوست آسیب دیده

در رابطه با روش های مراقبت از پوست آسیب دیده در پاییز می توان عنوان نمود که در این فصل به دلیل کاهش دمای هوا ، آسیب دیدگی پوست بیشتر خواهد شد ، لذا با روش های زیر می توان به مراقبت از پوست در فصل پاییز پرداخت :
  • استفاده از پاک کننده های کرمی یا محصولات حاوی شیر جهت پاک کردن آرایش ، به منظور جلوگیری از خشکی و التهاب پوست صورت بسیار مناسب می باشند .
  • برای دو بار در روز پوست صورت خود را با با مواد تمیز کننده ی ، شست و شو دهید ، پوست های چرب با منافذ باز ، از ژل ها و کف های تمیز کننده باید استفاده کنند و پوست های معمولی از پاک کننده های حاوی شیر و ژل ها و کف های تمیز کننده می توانند استفاده کنند .
  • از آنجا که سرمای فصل پاییز سبب کاهش گردش خون در بدن می شود ، لایه ی سطحی پوست آسیب دیده و پوست به دلیل ذخیره نکردن رطوبت ، خشک خواهد شد ، لذا پوست صورت و دست ها را باید با مرطوب کننده های قوی مرطوب کرد .
  • استفاده از مرطوب کننده ها برای دست و صورت باید برای دو بار در روز باشد ؛ پوست های نرمال و مختلط باید از مرطوب کننده ی بدون چربی به منظور جلوگیری از جوش صورت استفاده کنند .

سایر مراقبت های پوست آسیب دیده

  • رطوبت و شادابی لازم پوست را می توان با مصرف مقادیر کافی آب در طول شبانه روز تامین کرد ، لذا نوشیدن آب را فراموش نکنید .
  • مصرف میوه ها و سبزی های تازه سرشار از ویتامین ها به طور موثر و به شکل اساسی ، باعث مرطوب شدن پوست خواهد شد و از ایجاد پیری زودرس پوست نیز جلوگیری خواهد کرد .
  • با مصرف روغن کنجد و آواکادو ، ویتامین E فراوانی را به بدن برسانید تا بدین ترتیب ضمن جلوگیری از ایجاد چین و چروک ، رطوبت لازم پوست را تامین کنید .
  • افزایش استرس موجب تاثیرات منفی بر روی کل بدن و حتی پوست بدن می شود ، لذا با ورزش هایی نظیر پیاده روی و یوگا ، استرس خود را کنترل کنید .
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X