چند داروی گیاهی و سنتی برای چروک نشدن صورت

چند داروی گیاهی و سنتی برای چروک نشدن صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند داروی گیاهی و سنتی برای چروک نشدن صورت

ظاهر شدن  چروک در هر صورتی نشانه پیر ی پوست و بالا رفتن سن می باشد و همه مردم چروک پوست را از علائم پیری می دانند اما گاهی به دلایل فراوانی چروک پوست زودتر از آنچه که باید رخ می دهد و به علت از بین رفتن کلاژن های پوست که عامل جوانی پوست می باشند پوست دچار چروک می گردد ، گر چه چروک پوست علائمی ظاهری می باشند اما فاکتورهای سلامت پوست  در زیر بافت های آن قرار دارند و با تقویت ابن بافت ها می توان بروز این چروک را به تاخیر انداخت، حال باید دید چند داروی گیاهی و سنتی  برای چروک نشدن صورت چه داروهایی می باشند و چه کاربردی دارند.

علت ایجاد چروک در پوست

عوامل زیادی در کنار هم موجب می گردند پوست دچار چین و چروک گردد عواملی مانند استرس، ژنتیک، تابش نور خورشید، کاهش سریع وزن، بیماری ها ، مصرف دارو، رژیم غذایی نامناسب، و مصرف دخانیات روند پیری پوست را سرعت می بخشند.

چروک نشدن صورت

چروک شدن صورت امری اجتناب ناپذیر می باشد و تمام افرادی که دوران جوانی خود را پشت  سر می گذارند شاهد تغییرات متفاوتی در صورت خود خواهند بود شروع چروک صورت معمولا با چروک ریز صورت و کم عمق در نقاطی مانند خط اخم و خط لبخند شروع می گردد و با گذشت زمان و عدم مراقبت از پوست رفته رفته عمق این چروک بیشتر خواهند شد.

درمان گیاهی چروک صورت

افرادی که دچار چین و چروک در صورت خود می شوند مخصوصا خانم ها اغلب به سراغ پر کننده های پوستی مانند تزریق بوتاکس و ژل می روند که به دلیل عوارض این گونه تزریق ها و موقتی بودن آنها اثر خوبی روی پوست نخواهند داشت. اما در مقابل استفاده از روش های گیاهی خانگی و سنتی گرچه به محو کامل چروک منجر نمی گردد اما تا حد زیادی خطوط این چروک را کم عمق نموده و فاقد ضرر برای پوست خواهد بود، استفاده از میوه هایی مانند آناناس، موز ، خیار ، گوجه فرنگی و روغن های طبیعی مانند روغن بادام و تهیه ماسک و ماساژ پوست با این مواد طبیعی گردش خون در پوست را افزایش می دهد و با لابه برداری پوست تازگی و شادابی خاصی به آن می بخشد. گر چه چروک نشدن پوست امری غیر ممکن می باشد اما با رعایت نکاتی هر چند ساده می توان از وقوع زود هنگام چروک در صورت جلوگیری نمود نکاتی مانند استفاده نکردن بیش از حد از لوازم آرایشی ، استفاده از محصولات پوستی حاوی روغن های طبیعی، استفاده از ضد آفتاب ، استفاده از لایه بردارهای طبیعی خانگی هفتگی، عدم استرس ، عدم مصرف دخانیات  و استفاده از میوه ها و سبزیجات تا حد زیادی باعث تاخیر ایجاد چروک در پوست صورت می شود. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X