چگونه چروک ریز صورت را از بین ببریم؟

چگونه چروک ریز صورت را از بین ببریم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه چروک ریز صورت را از بین ببریم؟

همانگونه که سن افراد بالا می رود سلول ها و بافت های پوست صورت نیز دچار پیری می شوند و پوست صورت نازک و شکننده می گردد، هنگامی که بر اثر نازک شدن پوست چربی پوست  کاهش پیدا می کند کم کم چروک نازک و ریزی در پوست ظاهر می گردد و ما در اینجا می خواهیم ببینیم چگونه چروک ریز صورت را از بین ببریم .

چروک ریز صورت

هنگامی که با ترکیب عوامل مختلفی مانند بالا رفتن سن، مصرف دخانیات، در معرض نور آفتاب بودن و ژنتیک اولین خطوط ریز چروک در صورت پدیدار می گردد معمولا این خطوط بیشتر در بین ابروها ، گوشه چشم ها و کنار لب ظاهر می گردند ، توجه نکردن و عدم درمان صحیح و به موقع خطوط ریز ایجاد شده در صورت  باعث می گردد این خطوط عمق بیشتری پیدا کنند و پوست صورت بیشتر دچار شل و افتاده می گردد. استفاده از روش های خانگی و درمان های کم هزینه و به موقع نقش زیادی در از بین بردن چروک ریز صورت دارد و آبرسانی و مرطوب نگه داشتن پوست موجب می گردد این چروک عمق بیشتری پیدا نکنند.

درمان خانگی چروک ریز صورت

مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین و سبزیجات تازه بهتر روش آبرسانی به پوست می باشد زیرا حفظ رطوبت داخلی پوست باعث انعطاف پذیری آن و جلوگیری از ایجاد چروک ریز در آن می باشد، استفاده از آلوئه ورا و روغن دانه کتان باعث حفظ  رطوبت پوست و جلوگیری از افتادگی پوست خواهد شد، مالیدن انواع روغن های گیاهی مانند روغن کرچک و ماساژ هفتگی پوست با آنها و مخلوط عسل با انواع میوه ها بهترین ماسک برای انواع پوست ها می باشد. تقویت پوست با استفاده از ماسک های خانگی مخلوط میوه ها مانند انواع توت ها، گلابی، انگور ، سیب ، پرتقال و خیار بهترین لایه بردار برای حذف بافت های مرده پوست می باشد علاوه بر لایه برداری پوست را تحریک می نماید تا با کلاژن سازی طبیعی خود را ترمیم نماید. گر چه چروک ریز صورت همیشه بر اثر بالا رفتن سن ، وجود استرس در زندگی ، تغذیه نامناسب و خشکی بیش از حد پوست  در نواحی اطراف چشم ، دهان و بین ابروها ایجاد می گردند اما تا حد زیادی با تغییر شیوه زندگی می توان از عمیق شدن  بیشتر آنها جلوگیری نمود ،ماساژ پوست با وازلین ، عسل، زرده تخم مرغ و انواع روغن های طبیعی مانند روغن زیتون و بادام موجب می گردد رطوبت پوست حفظ گردد و خطوط ریز پوست صورت تا حد مطلوبی محو گردند. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X