برای جلوگیری از چروک پوست صورت چه کنیم؟

برای جلوگیری از چروک پوست صورت چه کنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای جلوگیری از چروک پوست صورت چه کنیم؟

بسیاری از افراد بیش از سایرین نگران ظاهر شدن آثار پیری بر روی پوست صورت خود می باشند و برای تاخیر در ظاهر شدن علائم پیری در صورت به دنبال  راه های جلوگیری از این امر می باشند استفاده از بسیاری از روش های خانگی ظهور آثار پیری و ایجاد چین و چروک را در پوست صورت به تاخیر می اندازد اما برای جلوگیری از چروک پوست صورت چه کنیم؟ گر چه بروز آثار پیری در صورت اجتناب ناپذیر می باشد اما همواره راه کارهایی وجود دارد که به کارگیری آنها با کمک متخصص پوست باعث می شود بسیاری از افراد تا سنین بالا هم پوستی جوان و شاداب داشته باشند.

جلوگیری از چروک

جلوگیری از چروک پوست صورت باید با  استفاده از روش های خانگی و در دوران جوانی آغاز گردد، افرادی که می خواهند کمتر و دیرتر به چروک پوست دچار گردند باید از تابش نور  خورشید به دور باشند، همیشه از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایند ، از مصرف دخانیات خودداری کنند، خواب و استراحت کافی داشته باشند، همیشه به پشت بخوابند زیرا خوابیدن بر روی صورت مانع از جریان مناسب خون در پوست می گردد و پوست دچار چروک خواهد شد. مصرف غذاهای سالم ، مصرف ماهی ، میوه و سبزیجات در تمام وعده های غذایی مصرف گردد   آنتی اکسیدان موجود در میوه ها و سبزیجات پوست را جوان و درخشان می سازد، استفاده کمتر از مواد آرایشی ، شستن صورت از مواد آرایشی قبل از خواب، لایه برداری هفتگی پوست با میوه های اسیدی مانند هلو و میوه های آبرسان و مرطوب کننده مانند خیار ایجاد چروک در پوست را تا حد زیادی به تاخیر خواهد انداخت.

ماساژ صورت برای کاهش چروک پوست

ماساژ پوست با انواع کرم های مرطوب کننده و دستگاه های ماساژور پوست صورت موجب افزایش جریان خون در زیر پوست می شود و از طریق پوست لیفت و سفت می گردد و دیرتر دچار افتادگی خواهد  شد، ماساژ پوست اطراف دهان و گونه ها و حرکت دایره وار این نقاط صورت موجب می گردد چین و چروک در این نواحی که بیشتر از سایر نقاط رخ می دهد دیرتر صورت گیرد. جلوگیری از چروک پوست بسیار مقرون به صرفه تر از درمان چروک پوست می باشد و حفظ سلامت پوست امری می باشد که افراد را از شر روش های پر هزینه و موقتی و عوارض آنها رها خواهد بخشید . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X