قبل و بعد از عمل بینی با پلاسما جت چه بکنیم؟

قبل و بعد از عمل بینی با پلاسما جت چه بکنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

قبل و بعد از عمل بینی با پلاسما جت چه بکنیم؟

عمل زیبایی بینی در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی نامیده می شود که در آن به کمک تکنیک های خاص جراحی ، پزشک متخصص جراحی پلاستیک به تغییر و اصلاح داخل بینی می پردازد تا ظاهر بینی زیباتر و متناسب تر گردد ، این نوع زیبایی بسیار پیچیده ؛هزینه ، عوارض و مراقبت های شدیدی نیاز دارد ، در برخی افراد می توان با روش های غیر جراحی به اصلاح بینی پرداخت ، از این رو در این مقاله ، عمل بینی با پلاسما مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل بینی با پلاسما

در رابطه با عمل بینی با پلاسما می توان عنوان نمود که پلاسما حالت جدیدی از ماده است که نه جامد بوده ، نه مایه و نه گاز ؛ بلکه پلاسما شبیه به گاز با حرارت شدید می باشد که خاصیت رسانای خوبی دارد و در تماس با مواد دیگر به سرعت سرد می شود ، از این ویژگی خاص پلاسما جهت عمل زیبایی بینی استفاده می گردد ، در واقع به کمک دستگاه پلاسما که پلاسما جت نام دارد ، پلاسما جت با یونیزه کردن گاز میان اپلیکاتور و پوست باعث ایجاد شار الکتریکی و تاثیر بر روی غشای پوست و تحریک سلول ها و در نتیجه موجب بهبود بافت پوست می گردد . اگر چه بیشتر کارایی روش پلاسما جت در درمان افتادگی پلک می باشد اما پلاسماجت بینی روشی بسیار مناسب و کاربردی جهت زیبایی بینی، رفع معایب بینی ،کوچک نمودن بینی گوشتی و غیره می باشد و در این زمینه می توان به کمک آن جلوی بسیاری از جراحی های غیرضروری عمل زیبایی بینی را گرفت . همان طور که به کمک پلاسما جت می توان چین و چروک ، خال ها و انواع اسکار را برطرف کرد ،  پلاسما جت بینی قابل استفاده در انواع بینی ها بوده و نتایج حاصله از انجام آن بسیار ظریف و دقیق خواهد بود و فرد از انجام چنین عمل زیبایی رضایت کاملی خواهد داشت . [caption id="attachment_19854" align="aligncenter" width="600"] کاشت مو[/caption] از دیگر مزایای پلاسما جت بینی می توان به این نکته اشاره کرد که هزینه این روش به نسبت جراحی زیبایی بینی یا جراحی رینوپلاستی بسیار پایین تر بوده و عوارض و مخاطرات ناشی از جراحی زیبایی بینی را به همراه نخواهد داشت و فرد سریع تر بهبود یافته و به فعالیت های خود می تواند بازگردد . عدم قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب شدید بدون استفاده وسایل محافظتی

قبل و بعد از عمل بینی با پلاسما جت

استفاده از دستگاه پلاسما جت به آمادگی خاص قبلی و بیهوشی نیاز ندارد ، تنها پوست صورت را باید از هرگونه مواد آرایشی پاک کرد . پس از انجام عمل با این دستگاه باید موارد زیر را با دقت رعایت نمود :
  • پس از عمل ، از دستکاری دلمه ها و زخم های حاصل از پلاسما جت بینی خودداری کنید .
  • تا یک هفته پس از عمل ،استفاده از اسکراب و یا شوینده های لایه بردار ممنوع خواهد بود .
  • از انجام رانندگی پس از پلاسما جت بینی به دلیل تورم و خارش که موجب عدم تمرکز در فرد می گردد ، باید خودداری گردد .
  • تا یک هفته از قرار گیری طولانی مدت در معرض نور خورشید جلوگیری کنید .
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X