نحوه مراقبت عمل بینی بعد از 6 ماه

نحوه مراقبت عمل بینی بعد از 6 ماه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

نحوه مراقبت عمل بینی بعد از 6 ماه

عمل جراحی بینی که در اصطلاح پزشکی به آن رینوپلاستی گفته می شود ، به منظور درمان یا زیباسازی بینی با تکنیک های خاص پزشکی با بهره گیری از متدها و ابزار مخصوصی طی یک الی سه ساعت جراحی پیچیده توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک در کلینیک زیبایی یا بیمارستان با ایجاد بیحسی موضعی یا بیهوشی ، صورت می پذیرد و از جمله عمل های زیبایی بسیار محبوب در سنین مختلف می باشد ، در این مقاله نحوه مراقبت عمل بینی بعد از 6 ماه مورد بررسی قرار گرفته شده است .

مراقبت عمل بینی

در رابطه با مراقبت عمل بینی می توان عنوان نمود که با رعایت نکات و موارد مراقبتی از بینی پس از جراحی که توسط پزشک جراح زیبایی بینی به بیمار ارائه می شود ، ضمن اینکه می توان از ایجاد عوارض پس از جراحی جلوگیری کرد ، به طور قابل قبولی می توان نتایج حاصل از جراحی را حفظ و روند بهبودی را تسریع نمود ، این مراقبت ها در رابطه با نحوه ی فعالیت ها ، شیوه ی خوردن و خوابیدن ، میزان ورزش کردن ، نحوه و میزان چسب زدن بینی ، نحوه ی شست و شوی بینی و ... می باشد . تا شش ماه پس از جراحی بینی باید از قرار گیری طولانی مدت در معرض نور شدید آفتاب باید خودداری کرد .

مراقبت های بعد از عمل بینی

پس از 6 ماه از عمل ، بسیاری از دوستان و اطرافیان شما در مورد بینی شما و تغییرات آن اظهار نظر می کنند و در این اثنا ممکن است که شما رنجیده خاطر شوید ، از این رو در خود آمادگی روحی جهت برخورد با این مساله را ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی این مرحله پر استرس و فشار پشت سر بگذارید ، زیرا وجود برخی اشکالات کوچک اجتناب ناپذیر بوده و اهمیت چندانی ندارند ، لذا با اعتماد به نفس از زیبایی و تغییرات حاصله از جراحی بینی لذت ببرید . شش ماه تا یک سال پس از جراحی بینی مرحله ی ترمیم و آخرین مرحله فرآیند التیام و کاهش ورم بینی ، در این زمان رخ می دهد که با رعایت موارد مراقبتی نظیر دوری از استعمال دخانیات مراقبت از بینی و ضربه نزدن به آن ، به بهبودی کامل بینی می توان کمک کرد . همچنین پس از جراحی بینی تا شش ماه ، فرد ممکن است دچار تورم ،مشکلات تنفسی ، عطسه و درد پراکنده در بینی خود گردد که تا 6 ماه این عوارض طبیعی هستند و به منظور رفع موثر این عوارض و کمک به کاهش ورم و برطرف شدن مشکلات تنفسی باید دو بار در روز بینی را با سرم نرمال سالین شست و شو داد . چسب زدن صحیح بینی در بینی های متورم مخصوصا بینی های گوشتی به مدت حداکثر شش ماه موثر خواهد بود ، لذا تا این مدت باید از چسب بینی استفاده کرد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X