همه چیز راجع به عمل بینی با بی حسی موضعی

همه چیز راجع به عمل بینی با بی حسی موضعی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز راجع به عمل بینی با بی حسی موضعی

عمل زیبایی بینی به دلیل پیچیدگی این عمل و طولانی بودن مدت زمان انجام آن ، با بیهوشی صورت می پذیرد که همواره با خطرات و عوارض ناشی از بیهوشی همراه می باشد ، از این رو در این مقاله ، عمل بینی با بی حسی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل بینی با بی حسی

در رابطه با عمل بینی با بی حسی می توان عنوان نمود که در این روش جراحی بینی با بیحسی موضعی بی خطر و بدون عوارض برای فرد متقاضی این عمل خواهد بود. در موارد خاصی نظیر جراحی تیغه ی بینی و ایجاد تغییرات زیاد در بینی ، به دلیل طولانی مدت بودن جراحی و گستردگی جراحی ، ناچارا باید از بیهوشی استفاده گردد. به دلیل داشتن عوارض و اثرات منفی بیهوشی بر فرد ، در جراحی های زیبایی توصیه می شود که به جای بیهوشی از داروی بیحسی استفاده گردد .

جراحی زیبایی بینی با ایجاد بی حسی موضعی

جراحی بینی با بی حسی بدین ترتیب خواهد بود که ماده ی بیحسی موضعی در زیر پوست بدون نیاز به پیدا کردن رگ ، تزریق می شود . مواد بیحس کننده ی موضعی دارای لیدوکائین و اپی نفرین می باشند که ناحیه ی مورد نظر را بی حس کرده و فرد در روند جراحی دردی را به هیچ وجه احساس نخواهد کرد .

مزایای جراحی بینی با بی حسی کننده ی موضعی

  • با ایجاد بیحسی موضعی ، احتمال عفونت در جای زخم بعد از جراحی برای فرد نخواهد بود زیرا مواد موجود در بیحس کننده های موضعی ، دارای خاصیت باکتریواستاتیک می باشند که به طور موثری باکتری زدایی می کنند .
  • کبودی های حاصل از جراحی بینی با بیهوشی زیاد مشاهده می شود ، در صورتی که در عمل با بی حسی موضعی ، کبودی ندرت دیده می شود.
  • حالت تهوع و استفراغ بعد از جراحی از جمله عوارض بیهوشی می باشد در حالی ک با بی حسی موضعی چنین عوارضی برای فرد ایجاد نمی شود.
  • تزریق بی حسی کننده ی موضعی به صورت زیر پوستی می باشد که این روش در مقایسه با تزریق بیهوشی ، ایمن تر بوده و بی خطر می باشد .
  • در مطب می توان عمل جراحی بینی با بی حسی موضعی را انجام داد زیرا به تجهیزات اتاق عمل نیاز ندارد در حالی که بیهوشی را تنها باید در اتاق عمل انجام داد .
  • با ایجاد بیحسی موضعی ، فرد در این روش هوشیار بوده و می تواند با جراح بینی همکاری کند و امکان دررفتگی عضلات به دلیل جا به جایی توسط پرسنل بیمارستان برای فرد ( در جراحی با بیهوشی) ایجاد نمی شود ، در واقع این روش بی خطر خواهد بود .
  • ماده ی بی حسی موضعی در زیر پوست تزریق می شود که ایمن تر خواهد بود ، در حالی که مواد بیهوشی باید از طریق رگ ها به بدن تزریق گردد .
  • هزینه ی بیهوشی گران تر از ایجاد بیحسی موضعی می باشد .
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X