خطرات عمل بینی در بارداری و پس از سزارین

خطرات عمل بینی در بارداری و پس از سزارین

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات عمل بینی در بارداری و پس از سزارین

عمل زیبایی جراحی بینی تغییر بسیار محسوسی را در چهره ایجاد می کند به طوری که این عمل زیبایی پرطرفدارترین عمل زیبایی در میان افراد سنین مختلف دیده شده است ، حتی زنان باردار و شیرده تمایل به انجام چنین عملی در این دوران را دارند ، از این رو در این مقاله به بررسی خطرات عمل بینی در بارداری و پس از سزارین پرداخته شده است .

خطرات عمل بینی

در رابطه با خطرات عمل بینی در بارداری و پس از سزارین می توان عنوان نمود که انجام عمل جراحی بینی در دوران بارداری به دلیل اینکه بیهوشی و جراحی تاثیرات بدی بر روی جنین دارد ، کاملا ممنوع است ، لذا زنانی که قصد جراحی بینی دارند ، ابتدا باید تست حاملگی دهند و در صورت منفی بودن آن قدر به عمل بینی هستند و اگر پاسخ مثبت باشد ، به هیچ وجه عمل زیبایی بینی انجام نخواهد شد . چنانچه خانم عمل زیبایی بینی انجام دهد و پس از آن قصد بارداری داشته باشد ، یک ماه پس از جراحی بینی می تواند ، اقدام به بارداری نماید ولی توصیه می شود به دلیل تاثیرات بارداری بر روی فرم بینی که موجب ورم آن خواهد شد ، فرد تا یکسال پس از جراحی صبر کند و سپس به بارداری اقدام نماید . تورم حاصل از تغییرات هورمونی بر روی کل بدن خانم باردار موجب ورم بینی عمل شده نیز خواهد داشت اما پس از اتمام دوران بارداری ، این ورم فروکش خواهد کرد و تغییری بر روی بینی عمل شده نخواهد داشت .

عمل بینی پس از سزارین

چنانچه خانم زایمان طبیعی یا سزارین داشته باشد ، 2 ماه پس از زایمان خود که در دوران شیردهی به سر می برد ، می تواند به جراحی بینی اقدام نماید ، پس از جراحی به علت باقی ماندن ماده ی بیهوشی تا 12 ساعت در بدن ، باید در طول مدت این 12 ساعت از شیردادن به نوزاد خودداری نماید . به طور کلی می توان عنوان نمود که بارداری دوران بسیار حساسی برای بدن زنان و جنین می باشد که هر عامل بیرونی به راحتی می تواند تاثیرات سوئی بر مادر و جنین داشته باشد ، استفاده از ماده ی بیهوشی یا بیحس کننده های موضعی و مورد جراحی قرار گرفتن طولانی مدت برای عمل زیبایی بینی که از چالش برانگیزترین و پیچیده ترین جراحی های زیبایی محسوب می شود ، تاثیرات بسیار بدی بر روی جنین اعمال خواهد کرد که اکیدا از انجام آن در این دوران پر از استرس و حساسیت باید خودداری کرد . پس از زایمان و قرار داشتن در دوران شیردهی نیز تا می توانید برای انجام عمل بینی فاصله ایجاد کنید ، تا بدون نگرانی از تاثیرات مواد بیهوشی بر روی فرزند شیرخوار خود ، از وضعیت سلامت وی مطمئن گردید . فرصت برای تغییر چهره و فرم دادن به بینی بسیار است ، کمی دیرتر مشکلی ایجاد نخواهد کرد ، پس مراقبت سلامت خود و فرزندتان باشید . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X