بهترین سن قانونی عمل زیبایی بینی سربالا در زنان

بهترین سن قانونی عمل زیبایی بینی سربالا در زنان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین سن قانونی عمل زیبایی بینی سربالا در زنان

به عمل زیبایی جراحی بینی که در آن پزشک متخصص جراحی پلاستیک با روش ها و تکنیک های خاص پزشکی و بهره گیری از ابزار مخصوصی تغییراتی بر روی اجزای داخلی بینی انجام می دهد تا شکل و ظاهر آن زا زیبا و متناسب با دیگر اجزای صورت نماید ؛ در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی گفته می شود که از جمله پیچیده ترین و پرطرفدارترین عمل های زیبایی محسوب می شود و افراد سراسر دنیا در سنین مختلفی به این عمل اقدام می کنند ، از این رو در این مقاله بهترین سن قانونی عمل زیبایی بینی سربالا در زنان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

بینی سربالا

در رابطه با بینی سربالا می توان عنوان نمود که به دلیل تفاوت ساختاری و شکل بینی زنان و مردان ، سبک عمل جراحی بینی نیز در آنها متفاوت خواهد بود ، بینی مردانه باید طبیعی تر ، دارای قوس کمتر و زاویه بین نوک بینی و لب نیز کمتر از زاویه ی بینی خانم ها باشد ، در حالی زاویه ی نوک بینی و لب در زنان بیشتر بوده و نوک بینی آنها سربالا می باشد ، بدین ترتیب به صورت زنان ظرافت و زیبایی بیشتر داده خواهد شد .

بهترین سن قانونی عمل زیبایی بینی سربالا در زنان

همواره برای انجام عمل های زیبایی نظیر عمل زیبایی جراحی بینی که بسیار سنگین و پیچیده می باشد ، محدودیت سنی وجود دارد ، به طور کلی جراحی بینی را تنها زمانی می توان انجام داد که رشد بینی و صورت فرد کامل شده باشد ، حداکثر سن برای خانم شصت سال و حداقل سن 16 سال خواهد بود در حالی که برای مردان حداقل سن 18 سال تعیین شده است . در افراد بالای 60 سال به دلیل اینکه ترمیم با تاخیر انجام می شود و احتمال بروز عوارض بیشتر است ، انجام جراحی زیبایی بینی صورت نخواهد گرفت .

عوارض عمل بینی در سنین پایین

در سنین کمتر از 16 سال ، به دلیل عدم تکمیل رشد بینی و صورت ، دستکاری روی بینی ، تاثیرات منفی بر روی رشد اجزای صورت خواهد داشت زیرا در داخل بینی غضروف هایی موسوم به غضروف های رشد ، علاوه بر رشد بینی ، بر روی رشد صورت هم تاثیر دارند و با دستکاری بینی ، یک سوم میانی صورت رشد نخواهد کرد. در حالی که پیشانی و چانه رشد می کنند و در نتیجه صورت  فرد حالت بشقابی پیدا می کند و حالت طبیعی خود را از دست خواهد داد ، لذا تا رسیدن به سن مناسب از ایجاد هر گونه تغییر و جراحی بینی باید جدا خودداری کرد . چنانچه به دلیل پایین بودن سن ، پزشک متخصص جراحی پلاستیک از جراحی بینی در فرد خودداری کند ، بیمار نباید بر خواسته ی غیر معقول خود پافشاری نماید و پزشک را به جراحی وارد ، از سوی دیگر پزشک نیز وظیفه دارد که در برابر تقاضای نابجای بیمار مقاومت کرده و با راهنمایی و مشاوره ی صحیح به وی او را از عواقب کار او آگاه سازد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X