عوارض و خطرات عمل جراحی معده جهت لاغری شکم

عوارض و خطرات عمل جراحی معده جهت لاغری شکم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض و خطرات عمل جراحی معده جهت لاغری شکم

با روش های لاغری موضعی نظیر ؛ لیپوساکشن ، لیپولیز و لیپوماتیک می توان چربی های اضافی نواحی مختلف بدن را از بین برد ، این روش جهت از بین بردن چربی های مقاوم به ورژش و رژیم غذایی در افراد با وزن نسبتا نرمال و دارای اضافه وزن بسیار مناسب می باشد اما در افرادی که به چاقی مفرط دچار هستند نمی توان کل چربی و وزن اضافه را با این روش ها برطرف نمود از این رو در این مقاله ، عمل جراحی معده و خطرات حاصل از آن مورد بررسی قرار گرفته شده است .

عمل جراحی لاغری معده

در رابطه با عمل جراحی معده می توان عنوان نمود که عمل جراحی معده برای افرادی که بالای 120 کیلوگرم وزن دارند ، موثر می باشد که طی یکسال تا 70 درصد در فرد موفقیت آمیز خواهد بود .این روش باید با رژیم غذایی مناسب همراه باشد و گرنه برگشت پذیر خواهد بود . در عمل جراحی معده ، حجم معده محدود و کوچک می گردد ، بدین ترتیب با دوختن معده ، آن را به دو ناحیه تقسیم کرده که قسمت کوچک تر که حدود 5 الی 10 درصد کل معده است ، مسئولیت نگه داری غذا خواهد بود و قسمت دیگر تنها آنزیم های معمولی را ترشح می کند وغذایی وارد آن نخواهد شد . در روشی دیگر از جراحی معده ، بخشی از روده که مسئول جذب بسیاری از مواد غذایی ، ویتامین ها و املاح است ، برداشته می شود تا مواد غذایی کمتری جذب بدن گردد . روش عمل جراحی معده به منظور لاغری در افراد مختلف 80 الی 100 درصد موفقیت ایجاد خواهد کرد .

موارد منع عمل جراحی لاغری معده

زنان باردار ، افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند ، بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید ، زخم معده ، زخم مری ، بیماری های التهابی لوله گوارش ،بیماران مبتلا به مشکلات انعقادی و مواد مخدر نباید عمل جراحی معده را انجام دهند .

عوارض و خطرات عمل جراحی معده

● غیر قابل برگشت بودن آن ● بروز کم خونی و اسهال ● بوی بد دهان ● مدفوع چرب ● خطر ابتلا به سنگ کیسه ی صفرا ● برافروختگی ● تپش قلب ● ناراحتی های بالای شکم ● کاهش جذب ویتامین و املاح معدنی ● فیستول معده ● آمبولی ریه ( نفوذ چربی به رگ های خونی ) ● مرگ و میر با احتمال کمتر از 1 % ●مشکل تنفسی نظیر پنومونی ● آسیب به طحال عمل جراحی معده با هدف جذب مواد غذایی کمتر با محدود کردن حجم معده انجام می شود که اقدام به چنین جراحی تنها در افراد با چاقی مفرط توصیه می گردد ، زیرا عوارض و خطرات ناشی از آن در افراد مختلف شایع بوده و نمی توان آنها را نادیده گرفت . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X