معایب لیپوساکشن در بارداری

معایب لیپوساکشن در بارداری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معایب لیپوساکشن در بارداری

به کمک روش های لیپوساکشن می توان به طور موثری چربی های موضعی نواحی مختلف بدن را از بین برد ، اما هر فردی کاندید مناسب برای استفاده از روش های لاغری موضعی نمی باشد ، از این رو در این مقاله معایب لیپوساکشن در بارداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

لیپوساکشن

لیپوساکشن نوعی عمل زیبایی است که چربی را حذف می کند،که در آن پزشک متخصص با ایجاد برش های کوچک ، لوله ی بسیار ظریفی را به نام کانولا ، به زیر پوست و در ناحیه ی چربی های موضعی وارد می کند و در اثر مکش آن ، چربی های اضافه از دیگر بافت ها جدا و از بدن تخلیه خواهند شد ، عمل لیپوساکشن به صورت ساده ، با لیزر و یا امواج ماورای صوت انجام خواهد شد،لیپوساکشن درمان چاقی یا جایگزین برای رژیم و ورزش مناسب نیست.
   

معایب و عوارض لیپوساکشن

در رابطه با معایب لیپوساکشن در بارداری می توان عنوان نمود که لیپوساکشن در دوران حساس و پر از خطر بارداری ایمن نیست و اثرات جانبی زیادی برای مادر و جنین به همراه خواهد داشت ، زیرا این روش با بیهوشی انجام می شود که عوارض بدی بر روی سلامت خانم باردار بر جای می گذارد و موجب خواهد شد که احتمال مرگ به علت مشکل در حفظ کانال های هوایی کافی افزایش یابد  ، همچنین بیهوشی موجب کاهش جریان خون جنین و افسردگی نوزاد خواهد شد . لیپوساکشن موجب تخلیه توده های چربی مورد نیاز دوران بارداری و پس از آن خواهد شد که دیگر معایب این روش برای زنان باردار محسوب می شود ، زیرا در هفته های پایانی بارداری ، زنان باردار قادر به مصرف کالری کافی برای حفظ رشد سالم جنین نیستند ، از سوی دیگر توده های چربی ذخیره شده پس از زایمان ، می تواند به عنوان انرژی اضافی جهت تولید شیر مورد استفاده ی بدن قرار گیرد .

مراقبت های پس از عمل لیپوساکشن

استفاده از باندهای فشرده به مدت 2 الی 4 هفته پس از عمل لیپوساکشن ضروری است که استفاده از این باندها در زنان باردار ، به دلیل کاهش جریان خون ناحیه ی شکم بسیار خطرناک می باشد . تا 6 ماه پس از عمل لیپوساکشن اثرات کامل آن مشخص نخواهد شد ، این درست زمانی است که بدن زن باردار به ذخیره ی چربی اضافی می پردازد و چربی های ساکشن شده ، مجددا باز خواهند گشت . با توجه به موارد اشاره شده در خصوص خطرات و عوارض عمل لیپوساکشن برای زنان باردار ، توصیه ی اکید می گردد که از انجام چنین روش پر از ریسکی در دوران بارداری خودداری گردد ، تا سلامت مادر و جنین با خطر مواجه نشود .

هزینه عمل لیپوساکشن

هزینه لیپوساکشن به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله کلینیک ، پزشک جراح ، و ناحیه درمان که می توان گفت مهمترین معیار در تعیین هزینه این تکنیک وسعت ناحیه درمان می باشد. هر چه میزان چربی زیاد باشد مدت زمان عمل طولانی تر خواهد بود در نتیجه بیمار با هزینه بالایی روبرو خواهد شد. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X