مضرات و ضررهای لیپوساکشن لیزری برای کاهش وزن

مضرات و ضررهای لیپوساکشن لیزری برای کاهش وزن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مضرات و ضررهای لیپوساکشن لیزری برای کاهش وزن

روش های لاغری موضعی نظیر لیپوساکشن به طور موثری چربی های موضعی انباشته شده نواحی مختلف بدن را که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند ، از بین می برد اما این نوع لاغری موضعی با مضراتی همراه است که در این مقاله ، مضرات لیپوساکشن لیزری برای کاهش وزن مورد بررسی قرار گرفته شده است .

لیپوساکشن لیزری

در رابطه با لیپوساکشن لیزری می توان عنوان نمود که ساکشن چربی ها به سه شکل انجام می شود ، لیپوساکشن ساده ، لیپوساکشن لیزری و لیپوساکشن با امواج رادیوفرکوئنسی که لیپوساکشن لیزری که در اصل همان لیپولیز لیزری است ، روشی است که در آن به کمک اشعه ی لیزر چربی ها سوزانده شده ، تبدیل به مایع می گردد و در نهایت با مکش دستگاه لیپوساکشن لیزری ، چربی از بدن مکش و به خارج از آن تخلیه می گردد ، مقداری از این چربی سوزانده شده نیز توسط جذب بدن به صورت طبیعی از بدن دفع می گردد .

عوارض لاغری با لیزر

عوارض ناشی از لیپوساکشن در افراد مختلف یکسان نیست بلکه احتمال دارد چنین عوارضی در فرد ایجاد گردد و فرد باید با آگاهی کامل از عوارض لیپوساکشن لیزری تصمیم به انجام چنین روش لاغری بگیرد ، امروزه با انجام مراقبت های صحیح قبل و بعد از عمل و به کارگیری تکنیک مناسب جراحی می توان تا حدودی این از ایجاد این عوارض جلوگیری کرد ، عوارض لیپوساکشن لیزری عبارتند از :
  • تورم و خونمردگی در ناحیه ی ساکشن شده با لیزر :

بروز تورم و خونمردگی در ناحیه ی ساکشن شده با لیزر امری عادی است که در ناحیه ی عمل و مجاور آن رخ می دهد و بسته به میزان و وسعت ناحیه ی تحت درمان ، میزان این عارضه متفاوت خواهد بود.
  • تجمع ماده ی زرد رنگ سرومای زیر پوست :

این عارضه نوعی واکنش دفاعی بدن در برابر عمل انجام شده است که با استفاده از گن مخصوص و ایجاد فشار بر روی پوست برطرف خواهد شد .
  • آمبولی ریه و آمبولی چربی:

رسوب چربی در رگ های خونی که سبب انسداد رگ ها و بروز خطرات جدی و عروقی می گردد ، از جمله عوارض نادر لیپوساکشن لیزری است که در عمل های طولانی مدت و زیبایی رخ می دهد و با استفاده از داروهای رقیق کننده ی خون ، کاهش زمان عمل ، استفاده ار بانداژ پاها و ... می توان آن را برطرف نمود .
  • سوختگی و فرورفتگی پوست :

استفاده نادرست از لیزر با قدرت بالا سبب سوختگی و فرو رفتگی در پوست خواهد شد که در استفاده از دستگاه لیزر و قدرت آن ، پزشک متخصص باید دقت لازم را مبذول دارد .
  • افتادگی و چین و چروک :

به دلیل انتخاب نادرست بیماری که مناسب این نوع جراحی لاغری نیست ، پس از عمل لیپوساکشن لیزری فرد به این عارضه دچار می گردد . کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X