علت پوسته شدن لب و تزریق ژل

علت پوسته شدن لب و تزریق ژل

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علت پوسته شدن لب و تزریق ژل

اگر شما هم با پوسته شدن لب مواجه هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه فرمایید به عقیده عده ای از متخصصین پوست خشکی پوست شایعترین علت پوسته شدن لب می باشد. بسته به علت به وجود آمدن این عارضه برطرف کردن آن نیز متفاوت خواهد بود به طور مثال افرادی که لبهای خود را با آب دهان خیس می کنند باید سعی کنند این عادت را ترک کرده و از کندن پوست آن خودداری کنند ولی در مواردی مانند مصرف دارو این عارضه با قطع دارو برطرف خواهد شد و امکان برجستگی و خوش فرمی لب با تزریق چربی و تزریق ژل وجود دارد.

پوسته شدن لب ها به چه علت رخ می دهد؟

خشک شدن و ترک خوردن لب ها می تواند به علت خیس کردن مرتب آنها توسط آب دهان ایجاد شود. بنابراین افرادی که سابقاً به تزریق ژل و چربی پرداخته اند باید از این کار خودداری کنند. قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب به دلیل شرایط شغلی نیز می تواند خشک شدن و پوسته شدن لب ها را تشدید نماید. لب ها علاوه بر ترک شدن می توانند به دمل نیز دچار شوند که این دمل ها نشانه احتمال بروز سرطان لب در فرد است.

افراد سیگاری نیز علاوه بر پوسته شدن و خشک شدن لب در معرض سوخگی و تغییر رنگ لب های خود هستند. به علاوه در افرادی که نمی توانند از طریق بینی نفس بکشند، پوسته شدن لب دیده می شود. داروهایی مانند آکوتان که در درمان جوش تجویز می شود یا سایر داروهای اینچنین نیز سبب خشک شدن لب ها می شوند. بیماری پوستی صدف یا سایر بیماران خاص نیز در معرض ابتلا به پوسته شدن لب هستند که برای درمان آن می توان از کرم های چرب کننده استفاده نمود. تمامی موارد بالا، مشکلاتی است که می تواند توسط تزریق چربی درمان شود.

خشکی لب

افراد مستعد خشکی لب همواره با پوسته پوسته شدن لب مواجهه هستند، این افراد معمولا عادت های بدی چون خیس کردن لب ها و فرو بردن آنها در دهان را دارند که باعث بدتر شدن این عارضه می گردد یا اینکه بامصرف دارویی خاص و قرارگیری در محیط های باز و شدید آفتابی باعث تشدید و خشک شدن لب ها می شوند.

از این رو بسته به علت ایجاد خشکی پوست لب راه حل آن نیز متفاوت خواهد بود ، لذا افراد می بایست در وهله ی اول همواره لب های خود را چرب و مرطوب نگه دارند.

پوسته شدن و خشکی لب ها ، چهره ی فرد را خسته و تشنه نشان می دهد.

از آنجا که لب های برجسته و زیبا تاثیر بسزایی در زیبایی و نشان دادن چهره ی لطیف و شاداب دارند ، می توان گفت که لب های نرم و مرطوب علاوه بر برجسته نشان دادن لب باعث طروات و تازگی چهره خواهند شد.

درمان پوسته شدن لب ها با تزریق ژل و تزریق چربی

از آنجا که لب های برجسته و زیبا تاثیر بسزایی در زیبایی و نشان دادن چهره ی لطیف و شاداب دارند ، می توان گفت که لب های نرم و مرطوب علاوه بر برجسته نشان دادن لب باعث طروات و تازگی چهره خواهند شد.

به همین دلیل افراد جهت زیبایی چهره ی می بایست ابتدا همیشه مراقب پوست لب و مرطوب نگه داشتن آن باشند و در مرحله ی بعد چنانچه ، فرد دارای لب های نازک یا تحلیل رفته ای به دلیل بالا رفتن سن باشد ، می تواند در جهت برجسته سازی لب به مراکز تخصصی جهت تزریق چربی و ژل اقدام نماید.

با تزریق چربی ،می توان نازکی لب ها و چروک های اطراف آن را برطرف نمود ، به گونه ای که با زیباتر شدن چهره ،اعتماد بنفس در فرد نیز بالا خواهد رفت.

فرد متقاضی برجسته نمودن لب با مراجعه به مراکز تخصصی ، تحت نظر پزشک متخصص ،مورد تزریق چربی قرار می گیرد.

در روش تزریق چربی ، به دلیل وجود ریشه های عصبی زیاد در لب ، این ناحیه بسیار حساس و درد پذیر است لذا پزشک معالج برای کاهش درد و ناراحتی حاصله از تزریق چربی توسط سوزن های مخصوص ، بی حسی در لب پایین و بالا ایجاد می کند.

در این روش ، بلافاصله پس از تزریق چربی ، لب ها حجیم شده و ممکن است تورم و کبودی به وجود آید که امری عادی است و در چند روز آینده برطرف خواهد شد.

در این مرحله گاها استفاده از کمپرس سرد  موجب کاهش تورم می گردد.

جهت مشاهده نتیجه ی مطلوب باید دو هفته از تورم لب ها بگذرد.

افراد متقاضی برجسته نمودن لب ها ،علاوه بر خانم ها ، می توانند مردها نیز باشند.

مزایای تزریق چربی

چربی تزریق شده به لب ها ، از سلول ها و بافت چربی بدن خود فرد می باشد که از یک نقطه گرفته و به نواحی خاصی از لب ها تزریق می گردد.

نواحی مناسب جهت برداشت چربی در بدن ، ران ، باسن ، شکم ، کمر و بازو می باشد.

در روش برجسته سازی لب به کمک تزریق چربی ، امکان شکل دهی طبیعی به لب ها وجود دارد.

به دلیل هم بافت بودن چربی گرفته شده از بدن خود فرد، جهت تزریق به لب ها، خطر واکنش حساسیتی وجود ندارد.

روش تزریق چربی برای افراد خواهان تغییرات زیاد یا دارای لب های بسیار نازک ، قابلیت ترکیب با دیگر روش های برجسته سازی لب همچون ایمپلنت ها را نیز دارد.

منبع : کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X