علل بروز بیماری کچلی صورت

علل بروز بیماری کچلی صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علل بروز بیماری کچلی صورت

مردان برای این که زیبا برسند باید ویژگی های مختلفی را در چهره ی خود داشته باشند که در خانم ها وجود آن ها تاثیری نخواهد داشت و حتی ممکن است باعث زشت نشان دادن چهره هم بشود. داشتن ریش و سبیل پر پشت در  مردان چیزی است که میتواند زیبایی را به آن ها هدیه کنند و باعث شود تا مردان احساس اعتماد به نفس و غرور کنند.علاوه بر این داشتن موهای زیبای صورت نوعی برتری نسبت به جنس مخالف به حساب می آید به همین علت داشتن آن ها برای بسیاری از مردان ضروری به نظر میرسد.اما بیماری کچلی صورت میتواند مردان را با مشکلات زیادی روبرو کند و باعث شود تا بسیاری از افراد دچار نگرانی و سردرگمی شوند.

بیماری کچلی پوست صورت چیست؟

بیماری کچلی صورت به وضعیتی گفته میشود که فرد در اثر عوامل مختلف موهای صورتش را به صورت کامل یا جزئی از آن را از دست بدهد.یا از دوران نوجوانی و جوانی در قسمتی از صورتش دچار کچلی باشد.   بیماری کچلی صورت معمولا از سنین جوانی قابل مشاهده خواهد بود و قبل از آن نشانه ای نخواهد داشت .برای این که از کچلی صورت اطمینان حاصل کرد بهتر است تا سنین 25 سالگی صبر کرد و در صورتی که در قسمت صورت رشد موهای جدید وجود نداشت به پزشک متخصص مراجعه کرد.

بیماری کچلی صورت چه عللی دارد؟

قطعا برای این که بیماری کچلی صورت را تشخیص داد بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کرد تا با بررسی تمام شرایط بیمار به دلیل واقعی آن پی برد.اما به طور کل کچلی صورت معمولا به دلایل یکسانی رخ خواهد داد. عامل ژنتیک یکی از دلایلی میتواند باشد که فرد را دچار کچلی صورت کند.معمولا افرادی که به این دلیل در قسمت صورت خود شاهد کم پشتی هستند در نزدیکانشان هم نداشتن موهای صورت مشاهده میشود به طوری که امکان دارد پدرشان هم همین مشکل را داشته باشد.مشکلات تغذیه هم میتواند عامل مهمی در طاسی صورت باشد که کمتر به آن توجه میشود.برای اینکه ریش و سبیل پر پشتی داشته باشید بهتر است همیشه به تغذیه ی خود توجه کامل داشته باشید. علاوه بر این ممکن است بیماری کچلی صورت در برخی از مردان به دلیل این باشد که فرد در معرض عواملی قرار میگیرد که باعث ریزش موهای صورت میشود.مثلا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و یا سر و کار داشتن با مواد شیمایی هم قطعا میتواند یکی از دلایلی باشد که فرد موهای صورتش دچار ریزش شود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X