علت طاسی صورت چیست؟

علت طاسی صورت چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علت طاسی صورت چیست؟

داشتن ریش و سیبیل های پر پشت باعث میشود تا چهره ی آقایان زیباتر شود به همین دلیل بسیاری از آقایان تلاش میکنند تا به هر نحوی شده از موهای صورتشان مراقبت کنند.اما با این حال در مواقع زیادی ممکن است فرد دچار طاسی صورت باشد این مشکل قطعا برای هیچ فردی مطلوب نمیباشد و ممکن است بسیاری از آقایان را با کمبود اعتماد به نفس مواجه سازد.برای همین قبل از هر چیز باید برای درمان آن راه حلی را پیدا کرد که برای فرد مناسب باشد و با استفاده از آن بتواند به هدف خود که پرپشتی ریش و سبیل است دست یابد. قبل از اینکه بتوانید برای طاسی صورت خود اقدام کنید بهتر است علت آن را بدانید و این موضوع را از لحاظ علمی بررسی کنید.

طاسی صورت چیست؟

طاسی صورت یعنی فرد در قسمتی از صورت خود به اندازه ی کافی از ریش و سیبیل برخوردار نباشد و فولیکولی در قسمت مورد نظر وجود نداشته باشد.در صورتی که موهای ریز در قسمتی از صورت به صورت پر پشت وجود داشته باشد نمیتوان گفت که فرد دچار طاسی شده است چون با تقویت این موها میتوان به راحتی موهای قسمت مورد نظر را پر کرد.

علت کچلی پوست صورت

طاسی صورت میتواند به دلایل مختلفی روی دهد یکی از دلایلی که فرد دچار آن میشود میتواند این باشد که فولیکول های مو در قسمت خاصی از صورت وجود ندارند وجود نداشتن فولیکول های مو اغلب به دلایل ژنتیکی رخ میدهد و علل دیگری نمیتواند داشته باشد.معمولا افرادی که دچار طاسی صورت هستند در یکی از اقوام نزدیک خود حتما این مشکل را مشاهده میکنند. دلیل دیگر طاسی صورت مشکلی هورمونی است که معمولا از قبل از دوران بلوغ اغاز میشود و مردان در این سنین دچار کمبود هورمون تسترون میشوند.این هورمون نقش زیادی را در پر پشت شدن موهای صورت دارد و به بروز ویژگی های مردانه کمک میکند.

درمان طاسی صورت

خوشبختانه با استفاده از روش های مختلف میتوان به راحتی طاسی صورت را درمان کرد برای اینکار باید ابتدا کمبود مو در قسمت های صورتتان را مورد بررسی قرار دهید در صورتی که در این قسمت ها موها وجود دارند ولی ضخامت کافی را ندارند و قابل رویت نیستند بهتر است از روش های گیاهی برای تقویت موی صورتتان بپردازید و یا با دستور پزشک از داروهایی مانند ماینوکسیدیل برای مو جهت افزایش ضخامت موهای صورتتان استفاده کنید. اما در صورتی که کاملا قسمتی از صورتتان خالی از مو باشد باید به فکر کاشت ریش باشید و با استفاده از روش های مختلف کاشت ریش طاسی صورتتان را درمان کنید. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X