تزریق ژل و تزریق چربی

تزریق ژل و تزریق چربی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

 تزریق ژل و تزریق چربی

شاید شما هم انواع مختلفی از ژل های تزریقی را به عنوان یک ماده خارجی در بازار دیده باشید. ژل ها در حالت کلی به ۳ دسته موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم می شوند. هرچند نمی توان ادعا کرد که تاکنون نوعی از ژل های دائمی بدون هیچ عارضه ای و با تمام استانداردهای دارویی به بازار عرضه شده باشد. بنابراین در تزریق ژل و چربی، بیشتر در مورد ژل های موقت و نیمه دائمی بحث می کنیم. ژل های موقت ساخته شده از هیالورونیک اسید از جمله رایج ترین ژل ها هستند. ژل های موقت علاوه بر حجم دهی،سنتز کلاژن را نیز تحریک نموده و به پوست قوام بیشتری می بخشند.

جوانسازی پوست با تزریق ژل و چربی

هیالورونیک اسید، ماده ای است به صورت طبیعی در پوست یافت می شود ولی باافزایش سن، میزان آن در پوست کاهش می یابد. با تزریق ژل و چربی ، این ماده را وارد پوست می کنند تا بتوانند عمق چین به وجود آمده روی پوست را کم کنند. البته همان طور که گفتیم این ژل ۶ تا ۵۱ ماه بعد، تجزیه و جذب پوست می شود و از بین می رود. تجربه نشان داده است واکنش بدن به ژل بسیار کم است به خصوص اگر از ژل های استاندارد استفاده شود تنها ممکن است بعد از تزریق چربی و تزریق ژل دچار کبودی و کمی تورم بشود که معمولا در چند روز برطرف می شود و می توان گفت ممکن است در بعضی افراد این اتفاق اصلا رخ ندهد. برای از بین بردن این کبودی ها می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد در اوایل و بعد کمپرس گرم استفاده کنید.
حتی در مورد ژل های استاندارد نیز به قطع نمی توان گفت که اثری بر روی بدن نمی گذارند. باید بدانیم ژل ماده ای خارجی است و پس از تزریق آن به بدن، ممکن است حساسیت های بعدی نظیر التهاب یا قرمزی که در اصطلاح به این حساسیت ها، گرانولوم یا واکنش بدن می گویند ایجاد شود. پس می توان گفت احتمال حساسیت به یک ژل در بدن وجود دارد اما عوارضی نظیر تورم و التهام و عفونت و ... به ندرت در بدن پدیدار می شود. در این میان ژل های هیالورونیک وجود دارند که طی ۲۱ ماه جذب بدن می شوند و احتمال به وجود آمدن تمامی حساسیت ها در طی همین ۲۱ ماه وجود دارد و پس از آن می توان از آن مطمئن بود. منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X