مردان برای جلوگیری از طاسی شدید سر چه کنند؟

مردان برای جلوگیری از طاسی شدید سر چه کنند؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مردان برای جلوگیری از طاسی شدید سر چه کنند؟

درست است که وجود موهای سر در خانم ها میتواند بسیار اهمیت داشته باشد و زیباییشان را تکمیل کند اما این امر در مردان هم به همین صورت است و در این بین استثنایی وجود نخواهد داشت.نقشی که موهای سر در چهره ی مردان دارد را نمیتوان به هیچ وجه نادید گرفت.در صورتی فردی دچار ریزش مو شود اولین مشکلی که بعد از زیبایی برایش پیش خواهد آمد این است که اعتماد به نفس خود را از دست میدهد و نمیتواند به خوبی قبل با دیگران ارتباط برقرار کند.علاوه بر این فردی که دچار طاسی میشود ممکن است به بیماری های روحی مبتلا شود و افسردگی بگیرد.برای همین مردان تا جایی که ممکن است باید از بروز طاسی شدید سر جلوگیری کنند.

پیشگیری از وقوع طاسی شدید سر

معمولا زمانی که فرد دچار طاسی شدید میشود نمیتواند به راحتی موهای خود را به دست آورید چون فولیکول های مو دچار آسیب شده اند و ریشه های مو به راحتی نمیتوانند از رشد کافی برخوردار شوند علاوه بر این فرد با از دست دادن اعتماد به نفس و وجود افسردگی نمیتواند برای درمان ریزش مو اقدام کند.برای همین همیشه توجه داشته باشید که بهترین زمان برای درمان طاسی شدید قبل از آن است و نباید تا جایی پیش بروند که کار از کار گذشته است.

به نظافت موهای سرتان اهمیت دهید

برای این که دچار طاسی شدید نوشید باید به نظافت موهایتان اهمیت دهید.از شامپو های مناسب برای این کار استفاده کنید و حتما در هفته 2 تا 3 بار حمام کنید.عدم شستشوی موی سر به میزان لازم باعث میشود تا دچار بیماری های عفونی در پوست خود شوید و قارچ ها و باکتری ها در سطح پوست سرتان رشد کنند.

برای جلوگیری از طاسی شدید پوست سرتان را ماساژ دهید

ماساژ دادن پوست سر باعث میشود تا گردش خون در پوست سرتان افزایش یابد به همین علت میتواند راهکار خوبی برای جلوگیری از طاسی شدید به حساب آید.زمانی که خون در سطح پوست سر افزایش پیدا کند ریشه های مو تقویت میشوند و مواد مغذی اکسیژن و سایر مواد مورد نیاز موها به راحتی تامین خواهد شد.

روغن زیتون باعث میشود تا با طاسی شدید مواجه نشوید

روغن زیتون با خاصیت نفوذ پذیری بالا و برخورداری از ویتامین های مختلف باعث میشود تا سرعت رشد موهایتان افزایش پیدا کند و ریشه های ضعیف موهایتان تقویت شود.برای استفاده از روغن زیتون بهتر است موهایتان را با آن به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و اجازه دهید حداقل نیم ساعت روی پوست سرتان باقی بماند.علاوه بر جلوگیری از طاسی شدید، روغن زیتون باعث میشود تا موهای زیباتر و خوش حالت تری را داشته باشید.

از عسل برای جلوگیری از طاسی شدید استفاده کنید

عسل ماده است که میتواند قبل از اینکه طاسی سرتان شدید شود به کمکتان آید و شرایط موجود را بهبود بخشد.عسل یکی از بهترین آنتی بیوتیک هایی است که در طبیعت وجود دارد و با دارا بودن آنتی اکسیدان های فراوان باعث میشود تا عوارض رادیکال های آزاد در موهایتان کم تر شود. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X