کچلی قارچی سر چیست؟

کچلی قارچی سر چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کچلی قارچی سر چیست؟

کچلی سر یکی از بیماری هایی است که زیبایی افراد را مورد هدف قرار میدهدمخصوصا اگر این موضوع در خانم ها اتفاق بیفتد میتواند اثرات بدتری را هم داشته باشد و به دنبال آن بیماری های روحیه مختلف نظیر افسردگی هم به وجود آید.حتی کچلی سر میتواند فرد را از نظر اجتماعی هم دچار مشکلاتی کند و ارتباطات فرد در اجتماع را همدچار مشکل سازد.برای همین باید قبل از اینکه موها دچار ریزش شوند به دنبال راه درمانی بود.معمولا کچلی ها به دلایل مختلفی روی میدهند به همین علت باید برای درمان کچلی اول از همه علت آن را بررسی کرد.یکی از انواع کچلی ها که افراد زیادی با آن روبرو میشوند کچلی قارچی سر است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

کچلی قارچی سر چست و چه علائمی دارد؟

ریزش موی قارچی سر یکی از بیماری هایی است که ممکن است هر فردی با آن روبرو شود.در این بیماری قارچ ها در نقطه یا نقاطی از سر تجمع پیدا میکنند و با تخریب فولیکول های سر باعث میشوند تا موها دچار ریزش شوند.همچنین در برخی از افراد ممکن قارچ ها فقط باعث تضعیف ریشه ی مو شده و موها به صورت تدریجی ریزش پیدا کند اما در بیشتر موارد موها به صورت منطقه ای ریزش پیدا میکند و سوزش و خارش در ناحیه وجود دارد. همچنین در کچلی قارچی سر،  پوست سر دچار التهاب میشود و ممکن است قسمت هایی از سر دچار تورم شوند.

علت کچلی قارچی سر چیست؟

برای این که فردی دچار کچلی قارچی سر شود باید تمام شرایط برای بقای قارچ ها بر روی سر فراهم باشد.ممولا قارچ ها بیشتر در سنین قبل از جوانی بر روی سر تشکیل میشوند و کمتر برای بزرگسالان به وجود می آیند.قارچ ها به راحتی میتوانند از یک فرد به فرد دیگری انتقال یابند به همین علت در اماکنی مانند مدارس احتمال آلوده شدن افراد سالم بیشتر خواهد بود. همچنین استفاده از وسایل شخصی افراد مانند شانه حوله و ... باعث میشود تا زمینه ی انتقال قارچ ها افزایش یابد.

برای جلوگیری از کچلی قارچی سر باید چه کرد؟

برای جلوگیری از کچلی قارچی سر باید در وحله ی اول نظافت را رعایت نمود و از شوینده های مناسب برای شستشوی سر بهره گرفت.همچنین به علت مسری بودن قارچ ها تا جای ممکن از وسایل شخصی دیگران استفاده نکرد. همچنین برای جلوگیری از گسترش قارچ ها باید در صورت مشاهده ی علائمی مانند سوزش و خارش در سر سریعا به پزشک مراجعه کرد تا برای از بین بردن آن اقدامات لازم صورت گیرد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X