علل بروز طاسی زودرس در پسران چیست؟

علل بروز طاسی زودرس در پسران چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علل بروز طاسی زودرس در پسران چیست؟

ریزش مو یکی از بزرگترین مشکلات در زیبایی به حساب می آید که میتواند زندگی افراد را از ابعاد مختلفی تحت شعاع قرار دهد.معمولا علت ریزش مو در افراد مختلف یکسان نمیباشد و به دلایل مختلفی رخ میدهد.برای اینکه بتوانید دلیل ریزش موی خود را بررسی کنید باید گزینه های مختلفی را تحت بررسی قرار دهید.معمولا یکی از دلایلی که ممکن است باعث ریزش مو شود ژنتیک است و بسیاری از افرادی که به کلینیک ها مراجعه میکنند به این موضوع پی میبرند.طاسی زودرس در پسران مشکلی است که پسران زیادی دچار آن میشوند به همین علت در این مطلب به آن خواهیم پرداخت.

علل بروز طاسی زودرس در پسران

معمولا طاسی زودرس به دلایل مختلفی رخ میدهد و نمیتوان برای همه ی آن ها مورد خاصی را ذکر کرد .همانطور که گفتیم ژنتیک یکی از مهمترین عواملی است که میتواند باعث بروز طاسی زودرس شود و افراد بسیاری که موهای خود را در سنین پایینتر از دست میدهند به همین علت است. علاوه بر این طاسی زودرس میتواند به دلایل دیگری مانند عفونت های کف سر رخ دهد.معمولا عفونت پوست سر و وجود قارچ ها و باکتری ها در کنار موها باعث میشود تا موها دچار ریزش شوند چون قارچ ها و باکتری ها باعث میشوند تا ریشه ی موها تضعیف شود و مواد مغذی به صورت کامل به موها نرسد.همچنین کمبود ویتامین ها و مواد مغذی در تغذیه ی روزانه هم میتواند باعث طاسی زودرس شود.

طاسی زودرس چگونه درمان میشود؟

برای درمان طاسی زودرس و افزایش رشد موها میتوان از روش های مختلفی استفاده کرد.استفاده از داروهای گیاهی میتواند در موارد زیادی باعث افزایش تراکم موها شود و موها را تقویت کند.بهتر است قبل از هر کار حتما از داروهای گیاهی استفاده کنید چون عارضه ی خاصی را برایتان به همراه نخواهد داشت و در صورت اثر بخشی توانسته اید این مشکل خود را با کمترین هزینه ی ممکن درمان کنید. در مواردی که روش های سنتی جواب نمیدهد باید به سراغ روش های کاشت مو بروید  اما مشکلی که وجود دارد این است که برای کاشت مو محدودیت سنی وجود دارد و در هر سنی نمیتوانید این کار را انجام دهید.مثلا اگر در سن 20 سالگی دچار ریزش مو شوید باید تا سن 30 سالگی صبر کنید تا وضعیت موهایتان به صورت دقیق مشخص شود و بهترین روش کاشت برایتان در نظر گرفته شود.

چگونه میتوان از طاسی زودرس پیشگیری کرد؟

برای اینکه دچار طاسی زودرس نشوید بهترین راه حل این است که با مراقب از موهایتان از بروز طاسی جلوگیری به عمل آورید. استفاده از داروهای گیاهی برای تقویت موها میتواند یک راه پیشگیری مناسب برای جلوگیری از طاسی زودرس به حساب آید .همچنین برای اینکه از طاسی زودرس جلوگیری کنید باید از غذاهای مقوی در رژیم غذاییتان استفاده کنید و تا جای ممکن از مواد شیمیایی و نور افتاب دوری کنید کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X