علت طاسی شقیقه ها در مردان و زنان

علت طاسی شقیقه ها در مردان و زنان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علت طاسی شقیقه ها در مردان و زنان

احساس کم پشتی در قسمت جلوی سر میتواند یکی از اولین نشانه هایی باشد که به فرد ریزش مو و طاسی را هشدار میدهد برای همین باید قبل از هر چیز علت اصلی کم پشتی در این قسمت ها را مورد توجه قرار داد تا بتوان راهکاری را برای رشد آن پیدا کرد.طاسی شقیقه ها میتواند علل زیادی را داشته باشد که در هر صورت زیبایی فرد را کاهش خواهد داد و مشکل ساز خواهد بود.معمولا افراد برای اینکه رشد موها در قسمت جلوی سر افزایش یابد روش های مختلفی را امتحان میکنند که برخی از آن ها ممکن است تاثیرات خوبی را نداشته باشد چون علت اصلی ریزش مو ها مشخص نشده است. بنابراین پیدا کردن علت طاسی شقیقه قبل از درمان اهمیت دارد.

علت طاسی شقیقه چیست؟

طاسی شقیقه میتواند علت ها بسیاری داشته باشد که تشخیص دقیق آن به عهده ی پزشک متخصص میباشد.اما به طور کلی ریزش مو در قسمت های جلویی سر به دلایل ژنتیکی صورت میپذیرد و اگر دقت کرده باشید در صورت کم پشتی در این نواحی در اطرافیانتان هم چند موردی وجود خواهند داشت. البته طاسی شقیقه میتواند دلایل دیگری نیز داشته باشد مثلا فرد دچار عفونت پوست سر باشد و یا دچار مشکلات مختلفی مانند کم خونی و کم ویتامین های مختلف شده باشد.همچنین عادت های غلط مانند شستشوی نامناسب سر و خوردن غذاهای مضر هم در طاسی شقیقه های بی تاثیر نخواهند بود.

برای رفع طاسی و تقویت موهای شقیقه باید چه کار کرد؟

برای درمان و رفع طاسی شقیقه ابتدا باید علت آن را جویا شوید بعد از آن در صورتی که ارثی باشد تنها راهی که نتایج خوبی را برایتان خواهد داشت کاشت مو خواهد بود.اما در صورتی که به جز دلایل ارثی عوامل دیگری باعث ریزش موهای جلوی سر شده باشد میتوانید از داروهای گیاهی برای درمان مشکل موهای سرتان استفاده کنید.

داروهای گیاهی برای رفع طاسی سر شقیقه

داروهای گیاهی یکی از بهترین روش هایی هستند که میتوانید با استفاده از آن طاسی شقیقه را درمان کنید.استفاده از داروهای گیاهی میتواند باعث شود تا عفونت های سطح پوست سر کاهش یابد و ریشه ی موها تقویت شود. ماسک تخم مرغ یکی از ماسک هایی است که به کرات برای رشد موهای سر از آن استفاده میشود.بهتر است در صورتی که موهای چرب دارید فقط از زرده ی آن استفاده کنید.تخم مرغ با برخورداری از ویتامین های مختلف میتواند مواد مغذی لازم را در اختیار ریشه ی موها قرار دهد. همچنین استفاده از عسل هم به دلیل داشتن خواص انتی بیوتیکی میتواند گزینه ی خوبی برای رفع طاسی شقیقه باشد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X