علایم طاسی سر چیست؟

علایم طاسی سر چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

علایم طاسی سر چیست؟

بروز علایم طاسی سر یکی از بدترین اتفاقاتی است که میتواند در زندگی یک انسان رخ دهد چون باعث میشود فرد زیبایی خود را از دست دهد و مانند گذشته چهره ی زیبایی نداشته باشد.معمولا مشکلات روحی هم یکی از مسائلی است که بعد از مشاهده ی علایم طاسی سر به وجود می آید و باعث نگرانی افراد میشود. البته بعضی از افراد به دلیل حساسیت بیش از حد خود به موهای سرشان هر علامتی را نشانه ای از طاسی سر میدانند و حتی در صورتی که قسمتی از سرشان دچار قرمزی شود هم تصور میکنند قرار است دچار کم پشتی مو شوند.برای همین باید قبل از هر چیز دقیقا علایم ریزش و طاسی مو ها را مورد بررسی قرار داد.

علایم طاسی سر

معمولا علایم طاسی سر در همه ی افراد یکسان نمیباشد و ممکن است فردی حتی تا مدت ها به کم پشت بودن موهای خود هم پی نبرد و گمان کند که حالت موهایش طبیعی  است. یکی از بارز ترین مشخصه و علایم طاسی سر این است که موها ضخامت خود را از دست میدهند و نازک میشوند.معمولا نازک شدن بیش از حد مو این هشدار را میدهد که ممکن است با طاسی سر مواجه شوید.البته باید توجه داشته باشید که این نازکی نتیجه ی استفاده از وسایل حالت دهنده ی مو مانند سشوار و اتوی مو نباشد. کم پشت شدن تدریجی مو ها هم یکی از علایم طاسی سر است که به راحتی نمیتوانید آن را تشخیص دهید چون به علت این که به تدریج صورت میگیرید متوجه آن نخواهید شد.هم چنین خلی شدن موهای جلوی سر و قسمت شقیقه هم میتواند حامل این پیام باشد که موها در حال ریختن هستند و ممکن است به یک باره موهایتان را از دست دهید.

علت بروز علایم طاسی سر چیست؟

معمولا بروز علایم طاسی سر میتوانید دلایل مختلفی را داشته باشد.در اکثر مواقع ممکن است دلیل ریزش موها عوامل ژنتیکی باشد و فرد به صورت ارثی مستعد ریزش مو باشد.اما در مواردی دیگر هم ریزش مو ممکن است علل دیگری را داشته باشد.مثلا فرد تغذیه ی مناسبی را نداشته باشد و از دریافت یک سری ویتامین ها و مواد مغذی محروم باشد. همچنین بیماری های عفونی و  پوستی کف سر هم به راحتی میتواند باعث شود تا فرد موهای خود را از دست دهد و ریشه های مو تضعیف شوند.

برای درمان طاسی سر باید چه کرد؟

در صورتی که با علایم طاسی سر مواجه شده اید بهترین راه این است که به مصرف داروهای خود سرانه نپردازید و در عوض به یک متخصص مراجعه کنید تا با توجه به علت ریزش مو بهترین راهکار را برای هل مشکلتان به کار گیرد. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X