برای برجستگی گونه پروتز یا تزریق چربی

برای برجستگی گونه پروتز یا تزریق چربی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای برجستگی گونه ؛ پروتز یا تزریق چربی؟

برای برخی افراد سوال اینست که برای برجستگی گونه از پروتز استفاده شود یا تزریق چربی . در مورد گونه در بسیاری از موارد ضخامت چربی زیر پوست در حدی کم شده است که اگر پروتز استفاده شود حدود آن دیده شده و منظره غیرطبیعی و استخوانی پیدا می کند. این عارضه را در بسیاری از بیماران پروتزی و نه افرادی که تزریق چربی داشته اند می توان دید. همچنین در مواردی که نبود تقارن قابل توجهی بین دو طرف صورت وجود داشته باشد ایجاد تقارن با استفاده از پروتز گونه کار بسیار مشکلی است. بنابراین در این موارد تزریق چربی با یا بدون استفاده از پروتز گونه، روشی انتخابی است. در مورد خط خنده هم عوارض پروتزها به حدی بود که به تدریج مصرف آنها کمتر و کمتر شده است. باید توجه داشت در خط خنده چربی بخش زیر پوستی چین را ترمیم می کند.بعد از آن که اثر ژل از بین برود پوست دقیقا همان حالت قبلی خود را پیدا می کند چون ژل و یا با تزریق چربی، کاملا جذب پوست می شود و در نتیجه پوست به حالت قبل خود بازمی گردد.

عمل زیبایی برجسته سازی گونه

از آنجا که گونه ی برجسته در زیبایی و جوان سازی صورت  نقش مهمی را ایفا می کند ، در صورت افتادگی که معمولا به علت بالا رفتن سن می باشد ، حالت برجستگی خود را از دست می دهد .

با افتادگی گونه ، کنار فک ، لب و بینی خطوط و چین و چروک هایی پدید می آید و چهره را پیر نشان می دهد، به همین دلیل گونه گذاری یا برجسته سازی گونه در جوان سازی صورت نقش مهمی را ایفا می کند.

از آنجا که گونه برجسته از پلک پایین حمایت می کند ، در بسیاری از موارد ، با برجسته و حجیم کردن گونه ، پف یا همان ورم زیر چشم نیز از بین خواهد رفت.

تزریق چربی جهت برجستگی گونه ، به صورت سرپایی و بدون عمل بیهوشی است.

برجستگی گونه با تزریق چربی دائمی نبوده و در صورتی که تزریق چربی در محل اشتباه انجام گیرد ، برای فرد مشکلی پیش نخواهد آمد و بدن به طور طبیعی مواد تزریقی را پس از گذشت مدت زمانی جذب خواهد کرد.

مزیت تزریق چربی نسبت به گونه گذاری به روش پروتز، در نداشتن عفونت و جذب چربی اضافی و اشتباه به طور طبیعی توسط بدن است.

تزریق چربی به جهت برجستگی گونه

چربی از نواحی مناسب بدن ، توسط پزشک متخصص برداشته و طی فرآیند خاصی تصفیه و آماده سازی می گردد و پس از آن چربی مورد نظر را با سوزن های مخصوص به زیر پوست در محل گونه تزریق می کند.

پزشک با تزریق چربی ،گونه را به حجم اولیه خود برمی گرداند و در صورت تزریق صحیح و اصولی تاثیر آن به خوبی در چهره نمایان می شود.

دوام چربی تزریق شده در گونه از چند ماه تا چند سال خواهد بود.

با تزریق چربی و برجسته نمودن گونه ، چهره و نیمرخ فرد نمای جوان تری پیدا خواهد کرد.

در هنگام تزریق چربی ، متخصص با کمک خنک کردن پوست و بی حسی موضعی ،درد تزریق را کاهش می دهد.

تزریق چربی ، ماساژ دادن و ارزیابی و تزریق  مجدد در صورت نیاز ، تنها ۱۵ دقیقه  تا یک ساعت طول می کشد.

بعد از تزریق چربی با کمک کمپرس سرد می توان درد و تورم ناشی از آن را کاهش داد.

بیمار پس از تزریق تا ۱۲ ساعت نباید آرایش کنند.

پس از تزریق چربی، اثر آن به خوبی قابل مشاهده است.

هزینه تزریق چربی، با توجه به نوع و شرکت سازنده و مقدار ماده یا تعداد تزریق های لازم برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه ، برای هر فرد متفاوت خواهد بود.

چنانچه ،شخص متقاضی تزریق چربی را در مراکز تخصصی تحت نظر پزشک متخصص و با صرف هزینه های واقعی این کار انجام دهند ، از نتیجه ی کار بسیار راضی خواهند بود و به خاطر هزینه پایین تر زیبایی چهره و سلامت خود را با ریسک مواجهه نخواهند کرد.

از این رو تزریق اصولی و استاندارد در مراکز تخصصی ، هزینه نیست بلکه صرفه جویی در هزینه درست و بجا خواهد بود.

منبع: کیلینیک ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X