طاسی موضعی مردان از ابتدا تا درمان

طاسی موضعی مردان از ابتدا تا درمان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

طاسی موضعی مردان از ابتدا تا درمان

داشتن موهایی سالم و پرپشت برای بسیاری از مردان اهمیت زیادی دارد برای همین تا جایی که میتوانند از آن مراقبت میکنند.اما با توجه به مراقبت های زیاد هم ممکن است گاهی اوقات موهایشان دچار ریزش شود و با طاسی موضعی روبرو شوند. قطعا مبتلا شدن به طاسی موضعی میتواند برای هر فردی بسیار ناراحت کننده باشد و فرد را با مشکلات روحی روبرو کند.در این زمان ها معمولا به علت فشار های روحی پرداختن به درمان سخت میشود و فرد نمیتواند تصمیم مناسبی را برای درمان موهایش اتخاد کند.برای اینکه بتوانید با این مشکل کنار بیایید بهتر است قبل از اینکه ریزش موهایتان افزایش پیدا کند برای درمان آن اقدام کنید.در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به طاسی موضعی مردان بپردازیم.

طاسی موضعی مردان چیست؟

طاسی موضعی یا آلوپسی به نوعی از ریزش مو گفته میشود که در آن موها به صورت منطقه ای شروع به ریزش مو میکنند و ممکن است به یک باره موهای قسمتی از بدن بریزد.در طاسی موضعی معمولا در اکثر افراد روز به روز تعداد منطقه هایی که دچار ریزش میشوند بیشتر میشود و ناحیه ی بزرگ تری موهای خود را از دست میدهد. این نوع ریزش مو در آقایان میتواند باعث نگرانی شود و به علت کمبود اطلاعات فرد تصور کند با بیماری خطرناکی روبرو شده است.

علت طاسی موضعی مردان چیست؟

معمولا در زمان های گذشته تصور میشده است که طاسی موضعی به علت عفونت است و تصور میکردند هر کسی که دچار این نوع طاسی میشود بیماری واگیر داری دارد و باید از آن دوری کنند.اما با پیشرفت علم این موضوع به اثبات رسیده است که طاسی موضعی یا آلوپسی به علت نوعی بیماری خود ایمنی است که در آن بدن به اشتباه با موهای بدن انسان مبارزه میکند.در این بیماری فولیکول های مو هیچ مشکلی ندارند اما با این وجود موها امکان رویش نخواهند داشت.

درمان طاسی موضعی چگونه انجام می شود؟

در درمان طاسی موضعی برخی از افراد با کاشت مو سعی میکنند تا مشکل خود را حل کنند و شاهد رشد موهای جدیدی باشند.این شاید به علت تبلیغاتی باشد که در این زمینه انجام میشود.اما با توجه به تحقیقات صورت گرفته کاشت مو برای بیمارانی که به طاسی موضعی دچار شده اند هیچ فایده ای نخواهد داشت چون به علت بیماری ای که دارند بدن با موهای جدید کاشته شده هم مبارزه خواهد کرد و شرایط هیچ تغییری نخواهد کرد. بهترین راه حل در این بیماری این است که فرد مدتی را صبر کند تا از عدم رشد موها اطمینان حاصل شود بعد از این مدت میتواند از روش هایی مانند داروهای خوراکی و یا تزریق هایی که انجام میشود استفاده کند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X