درمان طاسی ژنتیکی چگونه انجام می شود؟

درمان طاسی ژنتیکی چگونه انجام می شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

درمان طاسی ژنتیکی چگونه انجام می شود؟

طاسی سر یکی از مواردی است که میتواند به صورت قابل توجهی زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد و از زیبایی فرد بکاهد.ابتلا  به طاسی سر میتواند دلایل مختلفی را داشته باشد ممکن است دلیل آن طاسی ژنتیکی باشد یا این باشد که فرد مراقب های لازم را از موهای خود انجام نداده است.به هر حالت افراد باید برای رشد مجدد موهای خود راه حلی را پیدا کنند اما برخی از افراد تصور میکنند طاسی ژنتیکی درمانی ندارد و در صورتی که دچار این نوع ریزش مو شوند باید قید مو داشتن را به طور کلی بزنند و باقی عمر خود را به همین صورت به مو های کم پشت و از دست رفته بگذرانند. در این مقاله به بررسی درمان طاسی ژنتیکی می پردازیم.

علت رخ دادن طاسی ژنتیکی

همانطور که گفتیم دلایل مختلفی برای طاسی سر وجود دارد که یکی از آنها ژنتیک است.در صورتی که فرد به صورتی ژنتیکی مستعد ریزش موها  باشد ریشه ی مو به DHT حساسیت پیدا میکند و با کاهش دریافت مواد مغذی لازم دچار ضعف میشود .به همین علت بعد از مدتی فولیکول مو  قدرت رشد مو را نخواهد داشت و فرد دچار نوعی ریزش مو میشود که به آن طاسی ژنتیکی گفته میشود.

استفاده از ماینوکسیدیل برای مو

ماینوکسیدیل محلولی است که برای درمان موهای نازک و ریشه ی ضعیف موها از آن استفاده میشود.با استفاده از این دارو میتوان ظرف مدت کوتاهی به موهای پرپشت دست پیدا کرد و از آن برای درمان طاسی سر  بهره برد.معمولا استفاده از ماینوکسیدیل برای درمان طاسی ژنتیکی در اغلب موارد موثر واقع خواهد شد و نتیجه ی خوبی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. اما مشکلی که در استفاده از ماینوکسیدیل وجود دارد این است که این دارو نمیتواند به صورت طولانی مدت فواید خود را داشته باشد و در صورتی که مصرف آن قطع شود موها به حالت قبل از استفاده بر خواهند گشت برای همین باید تا زمانی که خواهان موهای پر پشتی هستید از ماینوکسیدیل برای رفع طاسی ژنتیکی استفاده کنید.

فیناستراید توسط متخصصان برای طاسی ژنتیکی تجویز میشود

یکی از داروهایی که برای طاسی ژنتیکی بسیاری مورد استفاده قرار میگرد فیناستراید است.این دارو با کم کردن هورمون هایی که عامل ریز مو هستند به تقویت ریشه ی مو میپردازد و بعد از مدتی به صورت قابل توجهی ریزش موهایتان را کاهش خواهد داد. توجه داشته باشید که از این دارو نمیتوانید به صورت خود سرانه استفاده کنید چون ممکن است عوارض مختلفی مانند سرگیجه،کهیر،افزایش وزن و بسیاری از مشکلات دیگر را در پی داشته باشد به همین دلیل قبل از هر کار با پزشک خود مشورت کنید. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X