آیا بهبود زخم عمل در دوران نقاهت بلفاروپلاستی امکان پذیر است؟

آیا بهبود زخم عمل در دوران نقاهت بلفاروپلاستی امکان پذیر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا بهبود زخم عمل در دوران نقاهت بلفاروپلاستی امکان پذیر است؟

زیبایی و طراوت چشم و پوست اطراف آن در جوانی و شادابی چهره بسیار تاثیرگذار می باشد ، به همین خاطر افراد با چشم های پف کرده ، چروک اطراف آن و افتادگی پلک ، خواهان عمل زیبایی جراحی پلک هستند ، از این رو در این مقاله بهبود زخم عمل در دوران نقاهت بلفاروپلاستی مورد بررسی قرار گرفته شده است . بلفاروپلاستی ؛ عمل زیبایی جراحی پلک می باشد که در این نوع جراحی ، به کمک برش های جراحی با روش ها و متدهای پزشکی ، چین و چروک ، افتادگی و پف پلک ها درمان می گردد .

نقاهت بلفاروپلاستی

در رابطه با امکان بهبود زخم عمل در دوران نقاهت بلفاروپلاستی می توان عنوان نمود که این جراحی از جمله جراحی های پلاستیک بسیار پیچیده می باشد که معمولا طی 1 الی 3 ساعت با توجه به شدت مشکلات پلک به طول می انجامد ، لذا کبودی و ورم پس از جراحی از جمله عوارض شایع و موقت عمل بلفاروپلاستی می باشد. در عمل بلفاروپلاستی به منظور اعمال تغییرات لازمه در پلک ها ، به کمک چاقوی جراحی ، اشعه ی لیزر یا امواج رادیویی برش های بر روی پوست پلک یا از داخل چشم انجام می شود بسته به اینکه از چه روشی برای برش استفاده گردد ، بخیه کردن زخم یا همان برش متفاوت خواهد بود ، در هر حال پس از بخیه کردن زخم لازم است فرد با عمل به توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک ، جهت تسریع روند دوران بهبود به خود کمک نماید .

دوران نقاهت

دوران نقاهت به دوره ی پس از جراحی گفته می شود که فرد لازم است تا دستیابی به نتیجه ی مطلوب از جراحی ، با انجام مراقبت های لازم از خود مواظبت نماید ، لذا با توجه به اینکه مشاهده ی نتیجه ی نهایی جراحی زیبایی پلک معمولا 6 الی 10 ماه پس از انجام جراحی محقق می گردد ، می توان گفت در این دوران زخم حاصل از برش های جراحی با بخیه کردن زخم بهبود می یابند. نوع بخیه های به کار رفته در بلفاروپلاستی پلک ، از نوع جذبی بوده و نیازی به کشیدن ندارند ، تنها تورم حاصل از عمل ممکن است تا 3 ماه در ناحیه ی پلک و صورت همچنان مشاهده گرد و گرنه کبودی حداکثر تا 3 هفته اول پس از جراحی برطرف خواهد شد . اینکه دوره ی نقاهت و ماندگاری برخی عوارض جراحی بلفاروپلاستی دقیقا چقدر می باشد بستگی به شرایط جسمی و میزان دقت و مهارت دکتر بلفاروپلاستی دارد ، از این رو دوره ی نقاهت و ماندگاری عوارض در افراد مختلف ، متفاوت می باشد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X