تزریق چربی دور چشم

تزریق چربی دور چشم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تزریق چربی دور چشم

امروزه از تزریق چربی به منظور رفع چین و چروک ها ، کبودی و گودی اطراف و زیر چشم استفاده می شود. چین و چروک های ایجاد شده در سنین مختلف را می توان به راحتی از طریق تزریق چربی دور چشم برطرف نمود. این چین و چروک ها که بیشتر در اثر آفتاب شدید و شرایط آب و هوایی نامناسب ایجاد می شوند، به فرد در هر سنی ظاهری خسته و مسن القا می کنند.

در علم پزشکی زیبایی روش های متعددی برای رفع این نوع از نواقص پوست چشم ارائه شده که از جمله از کم عارضه ترین آنها می توان به تزریق چربی به دور چشم اشاره نمود.

تزریق چربی دور چشم چگونه انجام می شود؟

در روش تزریق چربی دور چشم ، با بررسی چربی های نواحی مختلف بدن و انتخاب بهترین چربی ماندگار و مقاوم در مقابل رژیم و ورزش ، چربی مورد نیاز تزریق از طریق سوزن های مخصوص توسط پزشک معالج برداشته می شود و با پالایش این چربی ، آماده ی تزریق به دور چشم بیمار می گردد.

در واقع در این روش ، چربی از یک نقطه ی بدن بیمار برداشته می شود و به نقطه ی دیگر بدن که همان دور چشم بیمار است تزریق می گردد ، به دلیل هم بافت بودن سلول های چربی تزریقی با بدن خود فرد ، پس از تزریق شاهد هیچ گونه عارضه ای چون حساسیت نخواهیم بود  و این نوع از پیوند چربی به خوبی در بدن گرفته و جواب می دهد.

اگر چه ممکن است پس از تزریق مقداری از چربی جذب بدن شود و نیاز به تزریق مجدد باشد اما با اطمینان بالایی می توان گفت که در نهایت حجم زیادی از چربی باقی خواهد ماند.

برش حاصل از کشیدن چربی برداشته شده طی چند روز به خودی خود خوب خواهد شد و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

از آنجا که چربی برداشته شده باید در دستگاه سانتریفیوژ مخصوص پالایش گردد تا آماده ی تزریق گردد لذا این کار یک عمل تخصصی است که حتما باید در مراکز تخصصی پوست و توسط پزشک متخصص صورت پذیرد.

عوارض و مراقبت های بعد از تزریق چربی به دور چشم

دراز کشیدن تا چند ساعت پس از تزریق چربی به جهت جلوگیری از پخش و نفوذ به حدقه چشم ممنوع است ، به همین منظور بیمار می بایست در حالت نشسته یا ایستاده قرار گیرد.

کبودی و ورم در ناحیه چشم را می توان با کمپرس سرد برطرف نمود.

در برخی موارد که پزشک تشخیص می دهد ، نیازی به تزریق چربی نیست و تزریق ژل به جای چربی بهتر است ، بیمار نباید به اصرار تزریق چربی اصرار نماید.

پس از تزریق نباید محل مورد تزریق را دستکاری یا مورد فشار قرار داد.

از انجام عمل تزریق چربی دور چشم در مراکز غیر تخصصی به خاطر عوارض و روش های غیر استاندارد افراد سودجو که فقط به فکر منافع مالی خود هستند جدا خودداری کنید.

چشم و پوست اطراف آن از نواحی بسیار حساس صورت هستند که در صورت اعمال روش های نادرست عمل های زیبایی ، منجر به وارد آمدن خسارات جبران ناپذیری به این نواحی می شود که چه بسا با هزینه های هنگفت نیز برگشت پذیر نخواهد بود.

منبع: کلینیک ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X