برای جلوگیری از آمبولی لیپولیز ، از ورزش غافل نشوید

برای جلوگیری از آمبولی لیپولیز ، از ورزش غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

برای جلوگیری از آمبولی لیپولیز ، از ورزش غافل نشوید

از روش های ساکشن چربی به منظور از بین بردن چربی های موضعی که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند و در افراد با وزن نسبتا نرمال وجود دارند ، استفاده می گردد ، روش های لاغری موضعی به طرق مختلف باعث شکست بافت چربی و تخلیه ی آن از بدن می شوند ، اما این روش ها با عوارضی همراه هستند که یکی از این عوارض آمبولی چربی است ، از این رو در این مقاله ، آمبولی لیپولیز  مورد بررسی قرار گرفته شده است .

آمبولی لیپولیز

در روش لیپولیز ، جهت از بین بردن چربی های اضافی ، در ناحیه ی مورد نظر ، پزشک با ایجاد بیحسی موضعی ، برشی را برای عبور لوله ی مخصوص دستگاه لیپولیز و تابش پالس نور لیزر در جهت شکست و تجزیه ی چربی های زیر پوست ، ایجاد می کند و در نهایت چربی های مایع شده توسط سوخت وساز بدن و مکش دستگاه با سرعت بالایی از بدن دفع خواهند شد .

آمبولی چیست ؟

دو نوع آمبولی وجود دارد :

  • آمبولی خون : به دنبال بیهوشی های طولانی مدت در جراحی ها ، خون در رگ های بدن لخته می گردد .
  • آمبولی چربی : هنگامی که ذره ی کوچکی از بافت چربی وارد عروق خونی بزرگ شود ، با پمپاژ خون توسط قلب ، این چربی وارد عروق قلب ، مغز ، ریه و .... خواهد شود و باعث گرفتگی رگ های مهم و حیاتی خواهد شد و فرد را با خطرات جدی مواجه می کند .

علائم آمبولی چربی

  • اختلال در تکلم ، بینایی ، تنفس و شنوایی
  • سردرد
  • خلط خونی
  • درد قفسه سینه
با اینکه احتمال آمبولی چربی بسیار ضعیف می باشد اما پزشک جراح نیز باید ملاحظات لازمه را رعایت نماید و از پارگی عروق و باز شدن عروق خونی باید جلوگیری کند. به کمک ورزش ، بهبود وضعیت تغذیه ای و نشستن کوتاه مدت می توان از ایجاد آمبولی چربی جلوگیری کرد . در لیپولیزر نیز امکان آمبولی چربی وجود دارد ، از این رو برای جلوگیری از آمبولی لیپولیز ، باید پس از انجام روش لیپولیز با ورزش منظم از ایجاد چنین عارضه ی خطرناکی جلوگیری کرد . کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X