پزشک متخصص مو درباره بهداشت مو سر شما چه می گوید؟

پزشک متخصص مو درباره بهداشت مو سر شما چه می گوید؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پزشک متخصص مو درباره بهداشت مو سر شما چه می گوید؟

داشتن مویی سالم ،  براق ،  درخشان و پرپشت آرزوی هر انسانی می باشد و توجه به بهداشت مو و سلامت آن باید قبل از بروز مشکل در مو  جهت جلوگیری از مشکلات انجام گیرد زیرا گاهی ایجاد این مشکلات با هیچ راه حلی جبران نخواهند شد و مو به حالت اولیه و سالم خود باز نخواهد گشت، اما پزشک متخصص مو درباره بهداشت مو سر شما چه می گوید.

دلایل ایجاد مشکلات مو

ایجاد شوک در بدن به دلایل مختلف باعث بروز مشکلات در پوست و موی افراد می گردد ، از دلایل مشکلات پوست و مو می توان از  بیماری ها، مصرف دارو ، استرس ، بارداری و شیردهی، تغذیه نامناسب ، رژیم های غذای ناگهانی ، بالا رفتن سن و خواب ناکافی را برشمرد که در ابتدا باعث نازک شدن و کم پشت شدن مو و در نهایت ریزش آن خواهند گردید.

بهداشت مو و درمان مشکلات مو

برای جلوگیری از آسیب به مو که گاهی ضررهای آن جبران ناپذیر می باشد باید قبل از بروز مشکلات به بهداشت و سلامت مو توجه گردد ، دوری از آفتاب مستقیم ،استفاده از مواد غذایی سرشار از ویتامین و پروتئین ،استفاده از شامپوهایی متناسب با نوع مو، استفاده کمتر از سشوار و اتوی مو می تواند تا حد زیادی از بروز مشکلات در مو جلوگیری نماید یا بروز مشکلات را تا سنین بالا به تاخیر بیاندازد. پزشکان متخصص برای حفظ بهداشت مو به تمام مراجعه کنندگان خود توصیه می نمایند از دادن گرمای زیاد به مو خودداری نمایند زیرا این کار باعث خشک شدن بیش از حد مو و ایجاد موخوره در مو خواهد شد، طبق نظر این متخصصان شامپو باید برای ریشه مو استفاده گردد و نرم کننده ها فقط به قسمت میانی و انتهای مو مالیده شوند. برای آبکشی مو حتما بای آب سرد استفاده گردد زیرا آب گرم باعث زمخت و خشک شدن موها می شود، برای داشتن موهای سالم حتما در برنامه غذایی افراد باید ماهی و مغزهای روغنی مانند بادام و گردو گنجانده شود زیرا ترکیبات این مواد موها را زیباتر و تقویت می نمایند. متخصصان مو به افرادی که موی کم پشتی دارند توصیه می نمایند در هنگام خیس بودن موها از شانه زدن آنها خودداری نمایند زیرا در این حالت ریشه مو سست و ضعیف می باشد و برای شانه زدن به موها از برس هایی استفاده نمایند که نوکی گرد و نرم دارند. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X