انواع روش های خانگی و طب سنتی برای درمان موهای شکسته

انواع روش های خانگی و طب سنتی برای درمان موهای شکسته

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع روش های خانگی و طب سنتی برای درمان موهای شکسته

داشتن موهای شکسته و آسیب دیده و سرشار از موخره باعث آزار بسیار از افراد می گردد و مانع از این خواهد شد که خانم ها بتوانند موی خود را رنگ نمایند، کسانی که به موهای خود رسیدگی نمی کنند و هرگز آنها را ویتامینه نمی نمایند مستعد شکنندگی مو و موخره هستند حال باید دید انواع روش های خانگی و طب سنتی برای درمان موهای شکسته چیست.

علت شکنندگی موها

رنگ کردن بیش از حد موها و استفاده از دکلره در خانم ها بیشترین آسیب را به موها وارد می کند ، فر کردن موها یا صاف نمودن آنها با مواد شیمیایی، استرس، کم خوابی، مصرف دخانیات، سشوار و اتو کشیدن زیاد موها و استفاده از شامپوهای نامناسب باعث می گردد ساقه موها شکننده و دو شاخه گردد و تغییر رنگ پیدا کند که ظاهر ناخوشایندی را برای موها ایجاد می کند.

درمان موهای شکسته

درمان موهای شکسته هم با استفاده از تغذیه سالم و درمان های خانگی و طب سنتی باعث بهبود وضعیت موها خواهد شد، تغذیه مو به وسیله مویرگ های اطراف آن صورت می گیرد و مواد مغذی مو در سبزیجات، لبنیات، ماهی و سبوس برنج وجود دارند  و مصرف این ویتامین ها تا حد زیادی در کنار سایر درمان های خانگی و سنتی وضعیت موهای شکننده را ترمیم می سازد، استفاده از زرده تخم مرغ، روغن زیتون، بادام ، آواکادو، روغن گلرنگ و ماساژ مو به مدت نیم ساعت موهای شکننده را نرم و براق و شاداب می سازد.

تاثیر ماسک های خانگی بر درمان شکستگی مو

استفاده از ماسک های خانگی و طبیعی در کنار رژیم غذایی سالم به حفظ  سلامت موها کمک خواهد کرد و بدون رژیم غذایی مناسب ‌و استفاده از شامپوهای نامناسب هیچ ماسک مویی روی موی شکننده تاثیر نخواهد داشت، استفاده از سبزیجات تازه و عدم مصرف فست فودها و سرخ کردنی ها مشکلات پوست و مو را به حداقل می رساند زیرا در طب سنتی عامل ایجاد تمام مشکلات پوست و مو را تغذیه و مزاج می دانند و تغذیه نامناسب با تاثیر بر مزاج انسان ها باعث بروز مشکلات پوست و موی حاد خواهد شد. درمان موهای شکننده و خشک با عصاره گیاهانی مانند بابونه و رزماری و شبدر و شستشوی مو به این عصاره ها موخوره را کاهش و موها را نرم و خوش حالت می سازد ، محلول سرکه ، عسل و آب بهترین نرم کننده و حالت دهنده مو می باشد و ماساژ موها قبل از حمام با این محلول و شستشوی نوک موها از ایجاد موخوره و شکنندگی در موها جلوگیری می نماید. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X