بهترین روش ها برای مراقبت و محافظت از پوست بدن در سرما

بهترین روش ها برای مراقبت و محافظت از پوست بدن در سرما

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش ها برای مراقبت و محافظت از پوست بدن در سرما

وسیع ترین بافت بدن یعنی پوست برای طراوت و زیبایی خود به مراقبت نیاز دارد ، زیرا این بافت بسیار حساس در برابر عوامل محیطی چون سرما ، گرما و نور خورشید به سرعت دچار تغییرات نامطلوب می گردد ؛از این رو در این مقاله ، بهترین روش ها برای مراقبت و محافظت از پوست بدن در سرما مورد بررسی قرار گرفته شده است .

پوست بدن

در رابطه با مراقبت از پوست بدن در سرما می توان عنوان نمود که همان طور فرد در سرما و زمستان به فکر تغییر لباس خود هست باید به فکر مراقبت از پوست بدن خود نیز باشد زیرا سرما باعث حساس تر و خشک تر شدن پوست می گردد . پوست به عنوان اولین سد دفاعی در برابر میکروب ها نقش مهمی را در سلامت فرد ایفا می کند .

بهترین روش ها برای مراقبت و محافظت از پوست بدن در سرما

  • در این فصل به دلیل خشکی بیش از حد پوست بدون استفاده از روغن یا کرم محافظت کننده از سلول های مرده پوست اصلاح نکنید زیرا در اثر اطلاح بیش از حد ، پوست لایه برداری شده و این سلول های مرده اما مفید پوست را که موجب مرطوب ماندن پوست می شوند ، از بین خواهند رفت .
  • استفاده از روغن یا کرم مرطوب کننده قبل و بعد از اصلاح ، برای مردان در حفظ شادابی و طراوت پوست بسیار کمک کننده خواهد بود .

جلوگیری از خشکی پوست در سرما

  • به منظور از جلوگیری خشکی پوست در فصل سرد ، از قرار گیری در معرض نور خورشید جلوگیری کنید ، اگر چه در زمستان خورشید زودتر غروب می کند اما در روز بارانی و ابری همچنان اشعه ی UV مضر خورشید تهدید جدی برای پوست شما است ، پس حتما از کرم ضدآفتاب با SPF مناسب با پوست خود استفاده کنید .
  • کرم مرطوب کننده همیشه با خود همراه داشته باشید در طول در روز در مکان های مختلف بتوانید از آن استفاده کنید ، اگر همراه داشتن کرم مرطوب کننده برای خانم ها راحت تر از آقایان می باشد اما به آقایان نیز توصیه می شود تا جایی که ممکن است از خشکی پوست با مصرف مداوم کرم مرطوب کننده جلوگیری کنند .
  • در طول فعالیت های روزانه یا ورزش کردن با عرق کردن بدن ، نمک از بدن خارج شده و بر روی پوست قرار می گیرد و آن را خشک و تحریک می کند ، از این رو به حمام رفتن این نمک مضر را از پوست دور کنید .
  • هنگامی که از برس و دیگر وسایل شخصی مرتبط با پوست خود استفاده می کنید ، آنها را مرتب تمیز و پاک سازی کنید زیرا این وسایل با برداشتن لایه ای از سلول های مرده و با استفاده ی مجدد شما از آنها ، پوست را عفونی می کنند ، از این رو هر وسیله ی شخصی شما فلزی است و امکان شست و شوی آن به دلیل زنگ زدگی وجود ندارد ، از وسایل یکبار مصرف استفاده کنید .
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X