کدام روش برای لایه برداری پوست پیشانی بهتر است؟

کدام روش برای لایه برداری پوست پیشانی بهتر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام روش برای لایه برداری پوست پیشانی بهتر است؟

یکی از نقاط صورت که اولین چین و چروک در آنجا ظاهر می گردد پوست پیشانی می باشد که بیشترین دلیل ایجاد این چین ها انقباض های تکراری عضلات صورت و پیشانی می باشد ، انقباض بیش از حد و مداوم و طولانی عضلات پیشانی موجب می گردد تا ایجاد چروک در این قسمت از صورت زودتر از سایر قسمت ها آغاز گردد و استرس و اضطراب و بالا رفتن سن این خطوط را عمیق تر خواهد کرد اما در هنگام ایجاد چروک در پیشانی کدام روش برای لایه برداری پوست پیشانی بهتر است.

پوست پیشانی

پوست پیشانی به دلیل وجود عضلاتی که بین دو ابرو وجود دارند و ابروها را بالا و پایین می نمایند و حرکات آنها را تنظیم می نمایند و تحرک زیادی دارند زودتر از سایر نقاط بدن دچار چروک می گردد ، کشش این عضلات و تداوم و تکرار حرکات پوست باعث می گردد سطح پوست دچار چین خوردگی گردد.

لایه برداری پوست پیشانی

روش های زیادی برای لایه برداری پوست پیشانی وجود دارد که اکثرا با استفاده از مواد شیمیایی و دستگاه های لایه برداری انجام می گیرند که هر کدام مزایا و عوارض خاص خود را دارند ، یکی از روش های از بین بردن چروک پیشانی فلج کردن نسبی عضلات پیشانی با استفاده از تزریق بوتاکس می باشد که تنها روشی موقت برای رفع چروک می باشد و بعد از گذشت تاثیر بوتاکس چروک پیشانی به حالت اولیه خود برمی گردند.

بهترین روش لایه برداری پوست پیشانی

روش های لایه برداری پوست پیشانی اکثرا پرهزینه و موقتی می باشند بنابراین بهترین روش برای حفظ سلامت پوست و جلوگیری از ایجاد چروک در آن قبل از ایجاد چروک در پوست انجام گیرد ، لایه برداری پوست پیشانی و استفاده از ماسک صورت همواره باید به طور هفتگی انجام شود تا لایه های مرده پوست از آن جدا گردد. با لایه برداری پوست به طور هفتگی به پوست اجازه داده می شود تا با حذف لایه های مرده مواد مغذی را بهتر جذب نماید و ایجاد چروک در آن به تاخیر بیافتد.، انتخاب هر لایه بردار باید متناسب با نوع پوست انجام گیرد  و از مواد آنتی اکسیدانی استفاده گردد که منافذ پوست را برای تنفس بهتر باز نگه دارد. بهترین لایه بردار پیشانی  با مواد طبیعی خانگی باید با موادی باشد که سرعت بازسازی سلول های سطحی پوست را افزایش دهد و همچنین این روش با ملایمت انجام شود تا سطح پوست دچار سوزش و قرمزی نگردد، استفاده از ماسک های میوه و اسید این میوه ها می تواند نوعی لایه بردار طبیعی برای پوست پیشانی باشد همچنین تهیه ماسک از جوانه حبوبات و استفاده از روغن های بادام ، زیتون و آلوئه ورا می تواند پوست پیشانی را شاداب و تازه نماید. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X