ضررهای لایه برداری پوست دست و صورت در منزل

ضررهای لایه برداری پوست دست و صورت در منزل

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

ضررهای لایه برداری پوست دست و صورت در منزل

بیشتر خانم ها تمایل دارند برای لایه برداری دست و صورتشان از کرم ها و مواد لایه بردار به جای رفتن به مراکز زیبایی و آرایشگاه ها  در منزل استفاده نمایند اما باید دید ضررهای لایه برداری پوست دست و صورت در منزل چیست.

لایه برداری پوست دست و صورت در منزل

لایه برداری پوست دست و صورت در منزل با انواع روش ها انجام می گیرد استفاده از کرم های لایه بردار  و دستگاه ها و ماساژورهای لایه بردار در منزل برای لایه برداری پوست بسیار رایج می باشد البته استفاده از ماسک میوه های اسیدی نیز برای لایه برداری طرفداران زیادی دارد که در استفاده از این موارد باید نکاتی را رعایت نمود که باعث آسیب به پوست دست و صورت نگردد.

لایه برداری پوست

لایه برداری پوست و حذف سلول های مرده پوست سبب می گردد باکتری ها مضر از بین روند و منافذ پوست بسته شوند و این بستن منافذ باعث صاف شدن و زیباتر شدن پوست می گردد ،استفاده از دستگاه های لایه بردار خانگی و کرم ها و میوه ها برای لایه برداری پوست دست و صورت گرچه برای جوانسازی پوست بسیار مفید می باشد اما اگر به روش غیر اصولی و غیر تخصصی و به کرات انجام گیرد موجب می گردد تا پوست دچار نازکی و سوختگی گردد و ملتهب و حساس شود. استفاده از دستگاه های لایه بردار غیر استاندارد  و تهیه کرم های نامرغوب و ناسازگار با پوست جهت لایه برداری آن و تهیه خود سرانه و بدون مشورت با متخصص پوست سبب می گردد تا از این طریق عوارض بسیاری مانند قرمزی بیش از حد و التهاب در پوست صورت گیرد. نوع پوست و وضعیت آن نقش زیادی در انتخاب روش لایه برداری آن دارد و استفاده از ابزارهای مکانیکی جهت لایه برداری پوست حتما باید زیر نظر متخصص انجام گیرد زیرا استفاده نابجا از این وسایل در صورت استریل نبودن و عدم استاندارد  در منزل احتمال خطر ابتلا به عفونت در پوست را بالا می برد و ایجاد عفونت در پوست خود موجب بروز جای زخم و تحریک بیشتر پوست می گردد. لایه برداری پوست حتی اگر با مواد طبیعی و در منزل انجام گیرد باید با توجه به نوع پوست  مواد  لایه بردار انتخاب و استفاده گردد تا نتیجه معکوسی روی پوست دست و صورت نداشته باشد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X