تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه به عنوان یک روش جدید بازسازی سینه شناخته می شود. در پیوند چربی، بافت چربی از طریق لیپوساکشن از قسمت های مختلف بدن مانند ران ها، شکم و باسن حذف می شود. سپس بافت به صورت مایع به قسمت سینه تزریق می شود تا مجددا سینه را بازسازی کند.

شکل دیگری از تزریق چربی، لیپوفیلینگ نامیده می شود که چندین سال است برای اصلاح تفاوت های جزئی در شکل، تعادل یا موقعیت سینه ها نسبت به یکدیگر استفاده می شود. از آنجا که این کار نتیجه بسیار خوبی داشته است، پزشکان به این فکر افتادند که ممکن است قادر به بازسازی کل سینه با استفاده از چربی باشند.

بهتر است بدانید که در بسیاری از موارد، چربی تزریق شده به داخل ناحیه سینه، ممکن است در طول زمان بوسیله بدن دوباره جذب شود و ممکن است سینه مقداری از حجم خود را از دست بدهد. به همین دلیل است که برخی از جراحان پلاستیکی در ابتدا ممکن است چربی بیشتری نسبت به آنچه که شما فکر می کنید نیاز است، در سینه هایتان تزریق کنند.

علاوه بر این، اگر تزریق چربی بخوبی عمل نکند و شما تصمیم به بازسازی آن بگیرید، ممکن است از یک منبع مهم بافتی مانند ناحیه شکم استفاده کنند.این ها همه چیزهایی هستند که در زمان انجام این عمل، باید در ذهن داشته باشید.

همچنین بسته به اندازه ای که شما می خواهید سینه هایتان را بازسازی کنید، ممکن است مجبور شوید در طول یک ماه، چندین بار تزریق چربی داشته باشید که معمولا این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

استفاده از دستگاه BRAVA در تزریق چربی به سینه

در یک نوع روش تزریق چربی به سینه ، از یک دستگاه به نام Brava استفاده می شود که باید چند هفته و بعد از تزریق چربی پوشیده شود. دستگاه Brava مانند یک سینه بند با مخروط های پلاستیکی است. مخروط ها مکش را در ناحیه سینه قرار می دهند تا بافت را گسترش داده و جایی برای چربی ها ایجاد کنند. استفاده از دستگاه Brava به نظر می رسد برای حفظ سینه بازسازی شده مهم است. در یک مطالعه، زنانی که دستگاه Brava را نپوشیدند، حجم سینه آنها تقریبا دو برابر بیشتر از زنانی که دستگاه Brava  را پوشیده بودند، کاهش یافت

ممکن است تصور شود که تزریق چربی به سینه ، یک روش ایمن می باشد؛ زیرا این عمل، جراحی عمده ای محسوب نمی شود. با این حال، ما هنوز مطمئن نیستیم که در طولانی مدت این عمل تا چه حد موفقیت آمیز خواهد بود. از آنجایی که تزریق چربی بسیار جدید است، مطالعات بالینی زیادی در مورد این روش انجام نشده است. مطالعات انجام شده شامل کمتر از ۱۰۰ زن و متوسط زمان پیگیری کمتر از ۴ سال است.

منبع: کلینیک  ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X