عوارض میکرودرم در حاملگی و دوران بارداری و شیردهی

عوارض میکرودرم در حاملگی و دوران بارداری و شیردهی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض میکرودرم در حاملگی و دوران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری به دلیل حساس شدن پوست و تغییرات هورمونی پوست اکثرا خانم ها دچار لک و جوش می گردد و خانم ها معمولا نسبت به ایجاد این لک ها حساس می شوند و به دنبال راهی برای رفع  آن ها می باشند اما باید دید بارداری زمان مناسبی برای استفاده از روش های پاکسازی پوست می باشد یا نه ، عوارض میکرودرم  در حاملگی و دوران بارداری و شیردهی چیست.

میکرودرم در حاملگی

در دوران بارداری خانم ها درخشش پوست خود را از دست می دهند و این امر به  دلیل تغییر رنگ پوست بر اثر تغییرات هورمونی می باشد ، اگر خانم های باردار در دو ران بارداری به دنبال رفع لک ها و مشکلات ایجاد شده پوستی خود هستند و بخواهند از روش میکرودرم در این کار استفاده نمایند باید بدانند که پزشکان به دلیل عوارض ناشی از میکرودرم در زمان بارداری خانم های باردار را از این وار منع می نمایند.

عوارض میکرودرم پوست در بارداری

خانم های باردار پوستی حساس دارند  و ممکن است عوارض میکرودرم به دلیل این حساسیت در آن ها چندین برابر گردد ، عوارض میکرودرم که شامل خشکی ، قرمزی، خارش و تورم پوست می باشد ممکن است در خانم های باردار تشدید گردد . تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث می گردد تا سیستم ایمنی بدن فعالیت خود را کاهش دهد و این کاهش فرآیند بهبودی بدن پس از میکرودرم را در خانم های باردار کند می نمایند که ممکن است باعث ایجاد عفونت های پوستی گردد ،تغییرات پوستی در دوران بارداری معمولا موقتی می باشد و اگر هم بعد از بارداری برطرف نگردد با مراجعه به متخصص پوست تا حد زیادی از این مشکلات رفع خواهد شد. تغییرات ایجاد شده در پوست زنان باردار عمدتا اثر موقتی دارند و با گذشت این دوران روبه بهبود خواهند رفت اما اگر به مرور زمان برطرف نگردند در دوران شیر دهی بهترین روش درمانی استفاده از ماسک های طبیعی خانگی برای رفع مشکلات پوستی می باشد که عوارضی را برای پوست ایجاد نمی کنند.

میکرودرم در دوران شیردهی

به دلیل عوارض میکرودرم در حاملگی  و به همان دلایل ذکر شده و تغییرات هورمونی در زمان بارداری و شیردهی پس از زایمان و تا پایان شیردهی نیز خانم ها نباید برای پاکسازی پوست خود از روش میکرودرم استفاده نمایند. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X