پاکسازی منافذ پوست با میکرودرم یا مزوتراپی

پاکسازی منافذ پوست با میکرودرم یا مزوتراپی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پاکسازی منافذ پوست با میکرودرم یا مزوتراپی

استفاده از لوازم آرایشی گرچه منافذ باز پوست را به طور موقت پنهان می دارد اما این مشکل را از اساس حل نخواهد کرد، دو روش میکرودرم  و مزوتراپی در رفع منافذ باز پوست کاربرد دارند که باید دید  پاکسازی منافذ پوست با میکرودرم یا مزوتراپی چگونه انجام می گیرد؟ وجود منافذ پوست در بدن طبیعی می باشد و این سوراخ های کوچک که از درون آنها مو رشد می نماید چربی را زیر پوست به سطح پوست منتقل می نمایند و از طریق آنها عرق و سموم بدن از زیر پوست خارج می گردد اما گاهی این منافذ به دلیل ایجاد آکنه و جوش صورت و بر اثر عوامل مختلف بیشتر از حد باز می شوند که در کنار هم قرار گرفتن آن ها باعث ایجاد فرو رفتگی در پوست می گردد و ظاهر پوست تغییر می یابد و به همین دلیل افراد به دنبال خلاص شدن از این مشکل پوستی می باشند.

پاکسازی منافذ پوست

گاهی منافذ پوست به دلایل ارثی یا چرب بودن بیش از اندازه پوست بزرگ تر می شوند و همچنین مراقبت ناکافی از سطح پوست باعث جمع شدن چربی و سلول های مرده اطراف این منافذ می شود که این امر منافذ را باز تر نشان خواهد داد ، در این مواقع به دلیل ایجاد ظاهر ناخوشایند و فرو رفته سطح پوست مخصوصا پوست صورت ، منافذ باز باید با یک روش مناسب پاکسازی گردد زیرا منافذ باز زمینه ساز ایجاد دانه های سر سیاه در پوست می شوند.

میکرودرم منافذ باز پوست

میکرودرم منافذ پوست جهت ایجاد پوستی صاف و بدون آکنه و جوش انجام می گیرد، در این روش برای بستن منافذ باز پوست کریستال های دستگاه در سطح پوست پاشیده می شوند و با مکش آنها توسط دستگاه سطح پوست لایه برداری می گردد ، با سایش آرام دستگاه عناصر آلوده پوست از روی پوست لایه برداری شده و در نهایت منافذ آن مسدود می گردد، در این روش درمانی به دلیل افزایش جریان خون  کلاژن سازی در پوست به بستن منافذ باز کمک می نماید.

مزوتراپی منافذ باز پوست

مزوتراپی منافذ باز با تزریق مواد معدنی ، ویتامین و داروهای خاص به لایه های بالایی پوست انجام می شود ، در این روش برای بستن منافذ باز پوست یک ترکیب دارویی خاص تهیه می شود و از طریق تزریق های کوچک به پوست وارد می گردد ، این ترکیبات دارویی پوست را بازسازی کرده و به آن کمک خواهد کرد تا کلاژن و الاستین بیشتری جهت ترمیم خود تولید نماید . پاکسازی منافذ باز پوست در هر سنی انجام می گیرد اما این باز شدن منافذ به دلیل بالا رفتن سن و جمع شدن پوست و شل شدگی پوست بیشتر نمودار می گردد همچنین کاهش سطح کلاژن سازی پوست با بالا رفتن سن باعث می گردد منافذ پوست بزرگتر و باز تر شوند ، اکثر درمان هایی که  موجب افزایش سطح  کلاژن  در پوست می شوند برای رفع منافذ باز پوست نیز موثر خواهند بود. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X