بهترین زمان برای لایه برداری شیمیایی پوست در زمستان

بهترین زمان برای لایه برداری شیمیایی پوست در زمستان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین زمان برای لایه برداری شیمیایی پوست در زمستان

خشک شدن پوست در فصل هایی که هوا رو به سرما می رود بیشتر اتفاق می افتد و هنگامی که درجه هوا افت پیدا می کند پوست خشک و پوسته پوسته می گردد و در این موقع همیشه باید از مرطوب کننده های متناسب با نوع پوست استفاده گردد  و اگر پوست نیاز به لایه برداری داشته باشد باید ببینیم بهترین زمان برای لایه برداری شیمیایی پوست در زمستان چه زمانی خواهد بود.

 لایه برداری پوست در زمستان

در فصل زمستان به دلیل افت دما و ناهماهنگی در وضعیت آب و هوا پوست دچار خشکی می گردد و گاهی هوا سرد و گاهی هوا مرطوب و بارانی می گردد که در نتیجه پوست رطوبت خود را از دست می دهد و سطح پوست زبر می گردد ، گرچه استفاده از لوسیون و مرطوب کننده ها تا حدی مشکل خشکی پوست در این فصل را حل می نماید اما لایه برداری سطحی با مواد طبیعی و شیمیایی نیز در این مواقع به حفظ رطوبت از دست رفته پوست کمک شایانی خواهد نمود.

لایه برداری شیمیایی پوست

در لایه برداری شیمیایی پوست از انواع محلول های شیمیایی جهت لایه برداری پوست استفاده می گردد ، این محلول ها در چندین جلسه به سطح  پوست مالیده می شوند و در لایه های سطحی پوست نفوذ می نمایند و تا عمقی که محلول نفوذ نماید لایه های پوست برداشته می شود. این عمل که به طور کنترل شده ای توسط متخصص پوست باید انجام گیرد با تخریب سلول های مرده سبب می گردد پوست جدید جایگزین گردد ، لایه برداری شیمایی در هر پوستی بسته به مشکلات پوست غلظت و نفوذ آن تعیین می گردد و مواد تشکیل دهنده آن و نوع مواد باید توسط متخصص تعیین گردد . در لایه برداری شیمیایی پوست هر چه عمق نفوذ مواد بیشتر باشد تاثیر بیشتری در جوان سازی پوست خواهد داشت و میزان درد و خطر نیز بیشتر خواهد بود به همین دلیل لایه برداری شیمیایی نباید توسط افراد غیر متخصص و خود سرانه انجام گیرد زیرا عمق نفوذ  بیش از حد این مواد ضررهای زیادی را برای پوست ایجاد خواهد کرد و پوست را ملتهب و دچار سوختگی خواهد نمود، انتخاب نوع مواد لایه برداری در هر بیماری به نوع پوست وی، وضعیت سلامت بیمار، منطقه تحت درمان و تجربیات پزشک بستگی دارد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X