بهترین و قویترین لایه بردار طبیعی و شیمیایی پوست صورت

بهترین و قویترین لایه بردار طبیعی و شیمیایی پوست صورت

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین و قویترین لایه بردار طبیعی و شیمیایی پوست صورت

لایه برداری پوست موجب می گردد تا روند پوست اندازی در صورت سریع تر انجام گیرد و پوست درخشان و صاف گردد ، استفاده از روش های نامناسب لایه برداری پوست مخصوصا در ناحیه صورت به دلیل حساس بودن و نازک بودن پوست و تاثیر در زیبایی چهره موجب آسیب رساندن به آن خواهد شد و پوست را دچار مشکل خشکی و التهاب خواهد گردانید اما باید ببینیم بهترین و قوی ترین لایه بردار طبیعی و شیمیایی پوست صورت چیست. لایه برداری پوست نه تنها برای رفع کدر بودن پوست و رفع مشکلات آن به کار می رود بلکه برای از بین بردن چروک پوست صورت نیز مفید می باشد و امروزه با انواع روش های مکانیکی و شیمیایی انجام می گیرد.

لایه بردار طبیعی

برخی مواد طبیعی و میوه ها دارای اسیدها و آنزیم هایی هستند که باعث از بین بردن سلول های مرده پوست صورت می شوند و به نوعی سوختگی خفیف و کنترل شده ای در پوست ایجاد می نمایند تا از این طریق سلول های مرده پوست جداسازی شود و جای آنها را سلول های تازه و جوان بگیرد ، استفاده از سفیدآب، انبه ، کدو ، هلو ، گوجه فرنگی ، انار ، زردآلو و توت فرنگی و تهیه ماسک از این مواد به دلیل وجود آنزیم ها می تواند بهترین ماسک های خانگی برای پوست صورت باشد.

لایه بردار شیمیایی

لایه بردارهای شیمیایی معمولا از دسته هیدروکسی اسیدها با غلظت های متفاوتی می باشند که در سطح پوست لایه برداری سطحی و متوسط و عمیق ایجاد می نمایند ، استفاده از لایه بردارهای شیمیایی به دلیل تعیین غلظت متناسب با نوع پوست و مشکلات آن باید حتما با دستور پزشک انجام گیرد و استفاده خودسرانه آنها موجب ایجاد سوختگی و التهاب در پوست خواهد شد. لایه برداری طبیعی پوست صورت با مواد خانگی و کاملا طبیعی بهترین جایگزین برای روش های شیمیایی و لیزی می باشد زیرا این مواد طبیعی هیچگونه آسیبی به پوست وارد نمی نمایند. در صورت استفاده از مواد مناسب نوع پوست بهترین لایه بردار برای پوست صورت خواهند بود، روش های سنتی و طبیعی جهت لایه برداری پوست از موادی استفاده می نمایند که مانند سمباده عمل می نماید و پوست را خراش داده و ساییده میکند و با این روش و بعد از لایه برداری پوست تاثیر و نفوذ داروهای پوست چند برابر می گردد و درمان دارویی جهت رفع مشکلات پوستی نتیجه بهتری در بر خواهد داشت. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X