بهترین روش درمانی برای جراحی پلک پتوز

بهترین روش درمانی برای جراحی پلک پتوز

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش درمانی برای جراحی پلک پتوز

چشم و پوست اطراف آن بسیار حساس می باشد لذا این ناحیه به سرعت دچار مشکلات و عوارض متعددی می گردد که در این مقاله به بررسی بهترین روش درمانی برای جراحی پلک پتوز پرداخته شده است . پلک پتوز : هنگامی که پوست پلک بالای فرد شل و حالت افتاده پیدا می کند ، عارضه ی پتوز که در اصطلاح پزشکی بلفاروپتوز نامیده می شود ، رخ می دهد . چنانچه یک پلک دچار افتادگی گردد ، به آن پتوز یک طرفه و اگر دو پلک بالای فرد دچار افتادگی شوند ، پتوز دو طرفه نامیده می شود . افتادگی پلک یا همان پتوز در طول عمر یا به صورت مادرزادی ایجاد می شود که می تواند موقت با دائمی باشد.

جراحی پلک پتوز

در رابطه با بهترین روش درمانی برای جراحی پلک پتوز می توان عنوان نمود که عمل جراحی اکولوپلاست یا همان جراحی پلک پتوز بهترین درمان باشد که طی این جراحی ، پلک بالا بر روی عضله ی بالابرنده پلک عضله ی مولر یا عضله ی لواتور لیفت می شود . طی عمل بلفاروپلاستی پلک بالا ، جهت رفع افتادگی آن ، پلک بالا رو به بالا کشیده ( لیفت ) می شود تا چشم ها طاهری طبیعی پیدا کنند . عوامل مختلفی نظیر ؛ سابقه ی خانوادگی ، دیابت ، تومور مغزی ، آسیب دیدگی سر و چشم ، سندرم هورنر ، فلج فیبرهای عصبی پلک ، جراحی آب مروارید چشم ، زمینه ی مادر زادی و بالا رفتن سن موجب افتادگی پلک می گردد . چنانچه افتادگی پلک ( پتوز ) در فرد خفیف باشد به درمان خاصی نیاز ندارد . درمان پتوز با توجه به علت افتادگی پلک تعیین می شود ، از این رو در برخی موارد عینک های مخصوصی تجویز می گردد ، لذا در مواردی که پتوز شدید می باشد ، تنها درمان موثر و کارآمد ، جراحی پلک می باشد .

علائم افتادگی پلک ( پتوز )

  • خود افتادگی پلک
  • دشواری در باز کردن چشم
  • به عقب خم کردن سر برای بهتر دیدن
  • خستگی چشم
  • انحراف چشم یا دوبینی

هزینه ی درمان جراحی افتادگی پلک برای پلک افتاده

هزینه ی جراحی پلک پتوز با توجه به دستمزد پزشک جراح ، میزان افتادگی پلک ، درمان انتخابی ، هزینه ی بیحسی موضعی یا بیهوشی ، هزینه ی اتاق عمل و تجهیزات پزشکی تعیین می شود و به علت قرار داشتن این نوع درمان در جراحی های زیبایی ، بیمه هزینه ی آن را پوشش نمی دهد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X