خطرات و درد جراحی پلک پایین و زیر چشم

خطرات و درد جراحی پلک پایین و زیر چشم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خطرات و درد جراحی پلک پایین و زیر چشم

عمل زیبایی جراحی پلک پایین ، عملی است که طی آن جراح پلاستیک با برش های مخصوص ؛ چربی های اضافی ، افتادگی و شل شدگی  پلک ، چین و شکن های ریز ، پف کردگی کیسه های چربی زیر پلک را به طور موثری از بین می برد و در اصطلاح پزشکی ، بلفاروپلاستی نامیده می شود ، از این رو در این مقاله ؛ خطرات و درد جراحی پلک پایین و زیر چشم مورد بررسی قرار گرفته شده است .

درد جراحی پلک چشم

در رابطه با درد جراحی پلک به هنگام انجام عمل زیبایی جراحی پلک می توان عنوان نمود که این عمل توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک طی 1 الی 3 ساعت با دانش علمی و عملی به کمک ایجاد بیحسی موضعی در بزرگسالان و در حالت نشسته و با ایجاد بیهوشی کامل در کودکان صورت می پذیرد ، لذا به هنگام جراحی فرد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد و پس از جراحی نیز با اینکه درد حاصله زودگذر خواهد بود ، پزشک معالج مسکن های لازمه را برای جلوگیری از ایجاد درد برای بیمار تجویز خواهد کرد .

خطرات و درد جراحی پلک پایین و زیر چشم

عمل زیبایی پلک با عوارض موقتی و خفیفی نظیر ؛ کبودی اطراف چشم  ، ورم ، دو بینی ، تار بینی ، عدم تقارن جای بخیه ها ، جوش های سفید رنگ و خفیف ، عدم بسته شدن کامل چشم ها ،عفونت و حساسیت به مواد بیحسی همراه خواهد بود که پس از چند هفته ، برطرف خواهند شد  . چنانچه پس از جراحی پلک ، فرد با عارضه ی طولانی مدتی مانند ؛ خونریزی شدید یا کاهش دید بینایی مواجه گردد ، در اولین فرصت باید به پزشک معالج خود مراجعه نماید . به منظور کاهش عوارض احتمالی پس از جراحی پلک باید به کلیه مراقبت های قبل و بعد از جراحی که توسط پزشک ارائه می شود ، عمل کرد ، همچنین به منظور پیشگیری از بروز عوارض جراحی پلک فرد می بایست تمام مشکلات پزشکی ، سوابق بیماری و مصرف داروهای خاص خود را به پزشک معالج خود اطلاع دهد زیرا برخی بیماری ها مانند ؛ دیابت ، سابقه ی پارگی پرده شبکیه ، آب سیه ، فشار خون ، بیماری های قلبی ، خشکی چشم ، پرکاری تیروئید و بیماری تیروئید چشم  احتمال بروز عوارض عمل جراحی پلک را بیشتر خواهد کرد . انجام عمل زیبایی جراحی پلک توسط پزشک متخصص جراحی پلاستیک و ترمیم چشم که آشنایی کاملی با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی چهره دارد ، از ایجاد عوارض شدید جلوگیری خواهد کرد ، زیرا در این نوع جراحی به مانند دیگر جراحی ها ، همواره احتمال ایجاد عارضه وجود دارد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X