روش های جراحی پلک از جراحی پلک آسیایی تا چشم گربه ای

روش های جراحی پلک از جراحی پلک آسیایی تا چشم گربه ای

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

روش های جراحی پلک از جراحی پلک آسیایی تا چشم گربه ای

چشم های کشیده و درشت از جمله معیارهای زیباشناسی چهره هستند که برخی افراد حاضرند حتی با جراحی زیبایی پلک این زیبایی را به دست آورند ، از این رو در این مقاله ، جراحی پلک آسیایی و چشم گربه ای مورد بررسی قرار گرفته شده است . از جراحی زیبایی پلک در اصطلاح پزشکی به عنوان بلفاروپلاستی یاد می شود ، که می توان با چنین عمل زیبایی به رفع نواقص پلک که شامل ؛ پف چشم ، چین و چروک پوست پلک ، افتادگی پلک و ... است ، اقدام نمود . عمل زیبایی بلفاروپلاستی یکی از پیچیده ترین عمل عای زیبایی پس از جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) است که در ایران به انجام آن مبادرت می شود ، طی این عمل 1 الی 3 ساعته ، جراح متخصص پلاستیک با دانش تخصصی علمی و عملی خود و با تکنیک خاص پزشکی تغییراتی بر روی پلک انجام می دهد و سعی در رفع مشکلات ناحیه پلک و زیباتر نمودن آن می کند که این راستا برخی افراد خواهان درشت تر شدن و کشیده تر کردن ، یا به اصطلاح گربه ای شدن چشم های خود هستند که در ادامه به آنها پرداخته شده است .

جراحی زیبایی پلک آسیایی

در مدل چشم های اسیایی که به آنها چشم های مغولی نیز گفته می شود ، پلک بالایی چشم در بالای مژه ها چین ندارد و این موضوع سبب حالت پف آلوده بودن چشم می گردد ، در این نوع چشم ها پلک سوم اضافی در گوشه ی داخلی پلک بالا و پایین و بالاتر بودن گوشه ی خارجی چشم  مشهود است که فرد خواهان از بین رفتن این حالت چشم بوده و می توان با جراحی پلک آسیایی چشم ها را از  این حالت خارج کرد .

جراحی پلک از جراحی پلک آسیایی تا چشم گربه ای

با عمل زیبایی جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی می توان به طور موثری در افراد مناسب ، چشم ها را از حالت آسیایی خارج کردن و با کشیده تر کردن گوشه ی خارجی چشم ها به آنها حالت گربه ای بخشید ، از این رو عمل اپیکانتوپلاستی جراحی پلک ، به شکل دهی گوشه ی داخلی چشم می پردازد و در عمل جراحی کانتوپلاستی به شکل دهی گوشه ی خارجی چشم پرداخته می شود . با اپیکانتوپلاستی چشم های کوچک و خمار ، درشت تر می شوند و در عمل کانتوپلاستی چشم ها گربه ای خواهند شد . هر دو عمل اپیکانتوپلاستی و کانتوپلاستی طی نیم ساعت جراحی و تحت بیحسی موضعی انجام می شوند .

دوره ی نقاهت درشت تر کردن و گربه ای کردن چشم ها

حداقل دو الی چهار هفته جهت بهبود کامل جراحی پلک در این دو روش زمان نیاز خواهد بود .

عمل های زیبایی پلک

عمل های زیبایی پلک باید رویه ای معقول و علمی داشته باشند ، از این رو انجام عمل های غیرضروری که در برخی افراد تنها به خاطر خواسته های نامعقول صورت می پذیرد ، توجیهی ندارد ، زیرا گربه ای کردن چشم ها روشی است که از آن برای افرادی که دچار افتادگی پلک هستند ، استفاده می شود و جنبه ی درمانی دارد و نباید چهره ی طبیعی و بدون نقص خود را با عمل های گران قیمت و پرعارضه دچار تغییرات غیر معقول نماییم ، در واقع می توان گفت فردی که چشم های معمولی دارد ، نه پلک افتاده و نه چشم بیش از حد کشیده ، چه نیازی به جراحی دارد ؟ کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X