کدام روش بهتر است؟ الکترولیز موهای زائد یا لیزر؟

کدام روش بهتر است؟ الکترولیز موهای زائد یا لیزر؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام روش بهتر است؟ الکترولیز موهای زائد یا لیزر؟

از بین بردن دائمی موهای زائد برای برخی افراد ، مخصوصا خانم ها بسیار مهم می باشد ، زیرا روش های سنتی رفع موهای زاید وقت گیر و موقتی هستند ، از این رو در این مقاله ، به مقایسه ی روش های الکترولیز موهای زائد و لیزر پرداخته شده است تا معلوم شود که روش بهتر خواهد بود .

الکترولیز موهای زائد

در رابطه با مقایسه ی الکترولیز موهای زاید و لیزر می توان عنوان نمود که لیزر تکنولوژی دقیق تری دارد لذا احتمال آسیب به بافت های اطراف محل مورد درمان کمتر خواهد بود و جهت حذف موثر موهای زاید می توان اشعه ی لیزر را در عمق خاصی متمرکز کرد .

حذف موهای بور و سفید

به دلیل اینکه در لیزر سلول هدف ، رنگدانه های ملانین سیاه رنگ می باشد ، نمی توان از آن به منظور حذف موهای زاید سفید و یا بور استفاده کرد ، لذا الکترولیز در این مورد نتیجه ی بهتری حاصل خواهد کرد .

نحوه ی عملکرد لیزر و الکترولیز

لیزر : در روش  لیزر درمانی موهای زائد، نور متمرکز شده ای با انرژی بالا در بافت مو متمرکز شده و ریشه ی آن را با ایجاد گرما بدون کمترین آسیب به بافت های اطراف می سوزاند . الکترولیز : جریان الکتریکی در روش الکترولیز باعث ایجاد حرارت در ریشه ی مو و تخریب آن می گردد ، در واقع جریان الکتریکی با فعل و انفعالات یونی خود ، باعث تخریب ریشه ی مو می شود . در هر دو روش لیزر و الکترولیز ، فرد درد خفیفی احساس خواهد کرد . در هر دو روش لیزر و الکترولیز پس از هر جلسه درمان ، عوارضی نظیر ؛ زخم ، قرمزی ، تاول و غیره ایجاد خواهد شد که به طور موقت بوده و پس از چند روز خود به خود یا با مصرف برخی داروهای موضعی خفیف برطرف خواهند شد . در هر دو روش باید دقت لازم به هنگام رفع موهای زاید اعمال گردد زیرا اگر دستگاه تنظیم نباشد و یا اینکه فردی که الکترولیز را انجام می دهد متخصص نباشد ، رنگدانه های پوست تغییر خواهند کرد و احتمال ایجاد اسکار یا جوشگاه بر روی پوست وجود خواهد داشت . مدت زمان انجام هر جلسه لیزر موهای زاید در حد چند دقیقه و کوتاه تر از الکترولیز می باشد و مدت زمان انجام هر جلسه الکترولیز به تعداد موها بستگی دارد . از سوی وزارت بهداشت تعرفه ای برای لیزر و الکترولیز موهای زاید تعیین نشده و در مراکز دولتی و خصوصی هزینه ی حذف موهای زاید متفاوت می باشد . با توجه به موارد اشاره شده ، می توان نتیجه گرفت به جز مواردی که موها بور یا سفید هستند ؛ لیزر مفیدتر واقع شده لذا همیشه انتخاب اول خواهد بود . کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X