چند روش خانگی برای کاهش موهای زائد

چند روش خانگی برای کاهش موهای زائد

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش خانگی برای کاهش موهای زائد

موهای زائد ، موهایی هستند که در نواحی مختلف صورت و بدن ممکن است رشد کنند ، این موهای ناخواسته تعریف آنها در زنان و مردان متفاوت است اما زائد محسوب کردن مو به ذهنیت فرد بستگی دارد ، زیرا برخی افراد هستند که به جز موی سر ، ابرو و مژه ، دیگر موهای بدن را زائد می دانند ، حتی مردان بسیاری نیز علاقه ای به داشتن بدنی پر مو ندارند ، از این رو در این مقاله چند روش خانگی برای کاهش موهای زائد مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کاهش موهای زائد

در رابطه با کم کردن موهای زائد می توان گفت که عوامل مختلفی موجب پر مویی در فرد می گردد اما علت اصلی ایجاد و رشد سریع موهای زائد ، هورمون آندروژن یا همان هورمون مردانه است که موجب رویش ریش و سبیل در مردان می گردد ، رشد موهای زاید در اثر تغییرات هورمون آندروژن را هم زنان و هم مردان تجربه می کنند ، لذا یکی از روش های کم کردن موهای زائد ، مقابله با افزایش این هورمون در بدن می باشد.
  • جهت کاهش و مبارزه با هورمون آندروژن بدن می توان سویا را جایگزین مصرف بیش از حد گوشت قرمز کرد زیرا گوشت قرمز خود تولید هورمون مردانه را افزایش می دهد و از طرف دیگر سویا با تولید استروژن با هورمون آندروژن مبارزه می کند .
  • چای نعناع نیز به مانند سویا ، علیه تولید هورمون آندروژن مبارزه می کند .
  • هنگام تراشیدن موهای زائد با تیغ ، جهت آن را هم جهت با رویش موها قرار دهید نه بر خلاف رویش موها ، با این کار علاوه بر اینکه از ایجاد جوش و موهای زیر پوستی جلوگیری می کنید ، موها با سرعت کمتری رشد خواهند کرد .

سایر روش های درمانی کم کردن موهای زائد در خانه

  • مخلوط پودر شنبلیله و پودر ماش : به نسبت مساوی پودر شنبلیله و پودر ماش را با مقداری آب مخلوط کنید ، خمیر حاصل را بر روی پوست صورت به مدت 15 دقیقه قرار دهید ، سپس به آرامی آن را از روی پوست بردارید ، استفاده ی مداوم از این خمیر ، تاثیر چشمگیری در کاهش موهای زائد صورت دارد .
  • مخلوط زردچوبه و شیر : یک قاشق غذا خوری زردچوبه را با کمی شیر مخلوط کرده و خمیر حاصل را بر روی پوست قرار دهید ، استفاده ی منظم از این نوع خمیر ، موجب کاهش موهای زائد صورت خواهد شد .
  • پوست گردو : مقداری پوست گردو را سوزانده ، خاکستر آن را با آب مخلوط کرده و به مدت 12 ساعت باید بماند ، پس از آن ، مخلوط حاصل را بر روی پوست به مدت 15 قرار دهید تا خشک شده و سپس صورت را شست و شو نمائید ؛ این کار باید چندین نوبت در روز تکرار شود تا تاثیر خود را داشته باشد .
کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X