همه چیز درباره درمان ریزش موی مقطعی سر

همه چیز درباره درمان ریزش موی مقطعی سر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره درمان ریزش موی مقطعی سر

برخی اوقات و در یک دوره زمانی مشخص موی سر به طور ناگهانی دچار ریزش می گردد که این امر موجب نگرانی هر فردی خواهد شد و به دنبال علت ریزش موی خود و روش درمان خواهد بود اما همه چیز در مورد درمان ریزش موی مقطعی سر را باید دانست.

علت ریزش موی مقطعی

همواره علت های زیادی در کنار هم باعث ایجاد ریزش مقطعی موی سر می شوند و این عوامل باعث می گردند تا سیستم ایمنی بدن برعلیه پیاز مو وارد عمل شود و آن را از بین می برد در نتیجه موی سر دچار ریزش خواهد شد، استرس های عصبی، فشار روحی، بیماری ها، مصرف داروها  و بارداری از عوامل ریزش موی مقطعی می باشند.

ریزش موی مقطعی

با وجود عواملی که ذکر شد و تاثیر آنها در پیاز مو دچار ریزش می گردد و این ریزش مو در هر بیماری شدت متفاوتی خواهد داشت و ممکن است ریزش به صورت کلی در موی سر رخ دهد یا به صورت سکه ای و تکه تکه که با کنار هم جمع شدن این تکه ها نقاط زیادی از سر دچار ریزش خواهد شد، ریزش مقطعه ای موی سر به هر علتی که رخ دهد باعث ایجاد اضطراب و نگرانی در فرد می شود و جهت جلوگیری از ریزش بیشتر فرد حتما باید به پزشک متخصص مراجعه نماید.

درمان ریزش مو مقطعی

در برخی اوقات ریزش مقطعی موی سر به خودی خود درمان می شود و ریزش متوقف می گردد مثلا ریزش موی  ناشی  از بارداری و شیردهی با اتمام این دوران بهبود خواهد یافت، اما در برخی اوقات این ریزش ادامه دار خواهد بود و علاوه بر شناخت علل ریزش و رفع آن نیاز به درمان های موضعی و تزریقی خواهد داشت تا بدین وسیله رشد مو تحریک شود و سیستم تولید مو دوباره بازسازی گردد و فولیکول های مو جهت رشد مجدد تحریک شوند. مصرف مواد غذایی که حاوی انواع ویتامین ها می باشد و مواد مغذی لازم را به فولیکول های مو می رساند نقش زیادی در رفع ریزش مقطعی مو دارد ، مصرف مواد غذایی طبیعی و سالم مانند انواع میوه ها و خرما و آجیل ضمن تقویت موها ریزش های مقطعی را درمان و از بروز دوباره ریزش مو جلوگیری می نماید. ریزش مقطعی موی سر فقط باید توسط متخصص ریزش مو درمان گردد و بیمار نباید از درمان های خودسرانه برای رفع ریزش موی سر خود استفاده نماید زیرا در ریزش مقطعی مو فولیکول های مو زنده هستند و از بین نرفته اند و همیشه امکان رشد مجدد آنها وجود دارد و ممکن است درمان نادرست موجب شود تا به طور کل این فولیکول ها از بین بروند و نباید در درمان این نوع ریزش تعلل صورت گیرد زیرا فرصت کافی برای تحریک فولیکول ها وجود دارد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X