مراقبت های بعد از رینوپلاستی گوشتی

مراقبت های بعد از رینوپلاستی گوشتی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراقبت های بعد از رینوپلاستی گوشتی

همواره هنگامی که یک عمل زیبایی بر روی چهره ی فرد انجام می شود ، پس از عمل ، باید فرد یکسری مراقبت هایی در جهت بهبود وضعیت خود انجام دهد ، از این رو در این مقاله ، مراقبت های بعد از عمل زیبایی رینوپلاستی گوشتی مورد بررسی قرار گرفته شده است . جراحی رینوپلاستی : در اصطلاح پزشکی به عمل جراحی زیبایی بینی که در آن تغییرات و اصلاحاتی به منظور زیباسازی ظاهر بینی با تکنیک های خاصی توسط پزشک جراح صورت می پذیرد ، رینوپلاستی گفته می شود . جهت انتخاب روش مناسب برای جراحی زیبایی بینی ، بینی در افراد مختلف به دو دسته تقسیم می شود : بینی استخوانی یا غضروفی : در این نوع بینی پوست بینی نازک و استخوان و غضروف های محکم بوده و حجم بیشتر بینی را تشکیل می دهند . بینی گوشتی : در این نوع بینی ، پوست بینی ضخیم و استخوان و غضروف ها ضعیف هستند.

رینوپلاستی گوشتی

در رابطه با مراقبت های بعد از رینوپلاستی گوشتی می توان عنوان نمود که بینی های گوشتی در مقایسه ی با بینی های استخوانی به مراقبت های بیشتری نیاز دارند ، زیرا پوست ضخیم و گوشت آلود این نوع بینی به اقدامات بیشتری جهت جراحی نیاز داشته است ، از این رو به منظور کاهش تورم پس از جراحی و افزایش روند بهبود ، فرد باید اقدامات زیر را به عمل آورد :
  • از ضربه خوردن بینی باید به شدت مراقبت کرد ؛ زیرا در اثر ضربه به این نوع بینی ، غضروف ها جا به جا خواهند شد و در نتیجه فرم بینی به هم خواهد ریخت .
  • به هنگام خواب از بالش های بلند و نرم استفاده کنید و از خم کردن سر تا می توانید جلوگیری کنید .
  • به مدت دو الی سه روز پس از جراحی تا می توانید از کمپرس سرد به منظور جلوگیری از خونریزی و کاهش تورم بینی استفاده کنید .
  • به منظور تسریع روند بهبود ، داروهای تجویزی پزشک معالج خود را به طور کامل و منظم مصرف کنید .
  • به خوبی نحوه ی چسب زدن به بینی را پس از برداشتن گچ بینی ، از پزشک خود با دقت در آموزش وی ، فرا گیرد زیرا چسب زدن صحیح در بهبود وضعیت بیمار بسیار مهم می باشد .
  • از دستکاری بینی و باز کردن نخ های بخیه بینی به شدت خودداری کنید زیرا موجب غیرقرینگی در حفره های بینی خواهد شد .
  • جهت کاهش ورم بینی از انجام فعالیت های بدنی و قرار گیری در معرض نور خورشید تا می توانید ، خودداری کنید .
کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X