تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تزریق ژل بهتر است یا تزریق چربی؟

از تزریق چربی و ژل ها جهت برجسته سازی نواحی مختلف بدن مانند ؛ گونه ، لب ، سینه ، باسن و .... استفاده می شود . اما در اینجا این سئوال مطرح است که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد ؟ تزریق چربی یا تزریق ژل ؟

برای پاسخ دادن به این سئوال مزایای هر کدام برشمرده می شود :

 تزریق چربی

چربی یک حجم دهنده طبیعی است که آن را با روش های مختلفی با جراحی های ساده از بدن خود فرد جدا نموده ، پس از خالص سازی از رگ های خونی و بافت های ناخالص ، برای تزریق مجدد به ناحیه ای دیگر از بدن تزریق می گردد ، این حجم دهنده ی طبیعی به علت هم بافت بودن با بدن خود فرد ، حساسیت آلرژیک و عفونت ایجاد نمی کند .

چربی پس از تزریق جابجا نمی شود ، به علت طبیعی بودن آن در لمس قوامی طبیعی دارد و ماندگاری آن با رعایت تکنیک های درست تزریق بالاست ، قابل تزریق به همه ی قسمت های بدن بوده ، هزینه کمی دارد و به دلیل استخراج از بدن خود فرد ، نگرانی در مورد کیفیت آن وجود نخواهد داشت .

 تزریق ژل

  برای استخراج ژل ، نیازی به جراحی نیست ، طی یک مرحله در ناحیه ی مورد نظر تزریق می گردد ، به تکنیک خاصی برای تزریق نیاز ندارد ، مشاهده ی نتیجه نهایی آن سریع خواهد بود ، بیحسی لازم برای این روش به دلیل وسعت ناحیه ی مورد تزریق بیشتر است   ،لازم است که برای نتیجه ی مطلوب تزریق ژل ، به صورت یکنواخت باشد .

در تزریق ژل به منظور حجم دهندگی به نواحی مختلف بدن ، احتمال عفونت بالا است ، نسبت به چربی گران تر ، نوع تقلبی و اصل آن وجود دارد ، ژل ایجاد حساسیت می کند ، ممکن است در یک نقطه جمع و سطحی شود ، احتمال آمبولی شریانی در تزریق ژل نیز وجود دارد .

تزریق چربی یا تزریق ژل

به طور کلی می توان گفت که تزریق چربی یا تزریق ژل هر دو به منظور جوانسازی پوست و رفع چین و چروک صورت و حجم دهی به اجزای صورت به کار می روند اما تزریق چربی در افرادی که نیاز به حجم بالایی از چربی جهت برجسته سازی نواحی مختلف بدن نیاز دارند ، به دلایل عوارض کمتر ، نسبت به تزریق ژل بهتر است .

در افراد لاغر که چربی کمتری جهت استخراج دارند و نیاز به حجم بالایی از چربی می باشد ، تزریق ژل مناسب تر است ، و چنانچه در این افراد به حجم کمی از چربی نیاز باشد می توان از روش تزریق چربی استفاده نمود .

پس از تزریق چربی ، ورم ناشی از تزریق از بین می رود و مقداری از آن نیز جذب بدن می شود و باقی آن ، ماندگاری بالایی خواهد داشت ، که برخی افراد تصور می کنند که با فروکش کردن ورم و کمی چربی اولیه ، کل چربی تزریقی در حال از بین رفتن است ، در حالی که این تصور نادرست بوده و چربی باقی مانده پس از مدتی با خون گیری و تغذیه ی مناسب با بدن به خوبی پیوند می خورد و  ماندگاری بالایی خواهد داشت ، از این رو ماندگاری چربی تزریقی بین شش ماه الی یکسال مشخص خواهد شد .

منبع: کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X