مراحل رینوپلاستی در مردان و زنان

مراحل رینوپلاستی در مردان و زنان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراحل رینوپلاستی در مردان و زنان

به عمل زیبایی بینی که در آن پزشک جراح به کمک تکنیک ها و ابزار خاص پزشکی ، تغییرات و اصلاحاتی بر روی بینی در جهت زیباسازی ظاهر بینی انجام می دهد ، در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی گفته می شود ، از این رو در این مقاله ، مراحل رینوپلاستی مورد بررسی قرار گرفته شده است . مراحل رینوپلاستی و اصول عمل جراحی زیبایی بینی در زنان و مردان یکسان می باشد ، تنها با این تفاوت که تحلیل و آنالیز بینی در مردان باید به گونه ای صورت پذیرد که خصوصیات چهره ی مردانه از بین نرود و بینی حاصل از عمل ، با سایر اجزای صورت مردان تناسب کافی داشته باشد ، لذا باید در برابر درخواست گروهی از مردان که خواسته های غیرمنقولی از عمل بینی خود دارند ، باید مقاومت کرده و از انجام عمل جراحی در این گروه خودداری کرد .

مراحل جراحی رینوپلاستی

عمل زیبایی بینی باید با آمادگی هایی قبل و بعد از عمل صورت پذیرد ، در نتیجه می توان عنوان نمود که این نوع عمل ضمن اینکه خود یکی از پیچیده ترین جراحی های پلاستیک به شمار می رود ، جهت دستیابی به نتایج مطلوب از عمل بینی رعایت کلیه توصیه های پزشک جراح بسیار مهم می باشد ؛ مراحل انجام رینوپلاستی  عبارتند از :
  • انتخاب جراح بینی مناسب
  • جلسه ی مشاوره ی حضوری
  • معاینه داخل بینی
  • آزمایش خون
  • سی تی اسکن
  • مراقبت های قبل از عمل
  • انجام عمل زیبایی رینوپلاستی
  • مراقبت های پس از عمل
  • دوران نقاهت

پزشک جراح رینوپلاستی

به منظور انجام عمل زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی ، انتخاب جراح متخصص رینوپلاستی معتبر و ماهر که در رشته ی خود عمل های موفقی را پشت سر گذاشته بسیار مهم می باشد ، زیرا یک عمل زیبایی بینی بیش از هر چه به مهارت و تجربه ی پزشک جراح وابسته است ، پس از انتخاب جراح ، لازم است که بیمار طی یک جلسه ی مشاوره ی حضوری کلیه انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارد. در این جلسه ضمن آشنایی پزشک و بیمار ، در رابطه با زمان انجام عمل ، هزینه ی آن ، محل انجام عمل و غیره میان پزشک و بیمار وی گفت و گو می شود ؛ معاینه بینی و تشریح فرم بینی پس از عمل برای بیمار توسط پزشک انجام می شود و بیمار می تواند سطح انتظارات خود و هر آنچه که در ذهن دارد ، با پزشک خود درمیان بگذارد . انجام آزمایش خون ، سی تی اسکن و در صورت لزوم با تشخیص پزشک جراح ، انجام دیگر آزمایشات برای بیمار اجباری خواهد بود تا با اطمینان از وضعیت سلامت بیمار ، عمل سنگین و پرمخاطره ی جراحی بینی که با بیهوشی  صورت می پذیرد ، بدون هیچ حادثه ای به سرانجام برسد .

توصیه های قبل از عمل رینوپلاستی

چند روز قبل و شب قبل از عمل مراقبت ها و  توصیه هایی در زمینه ی مصرف داروها و خوردن و آشامیدن از سوی پزشک به بیمار ارائه می گردد که لازم است بیمار به دقت آنها را اجرا نماید ، پس از احراز آمادگی های لازم ، عمل جراحی بینی طی بیهوشی توسط متخصص بیهوشی در بیمارستان توسط تیم پزشک برای چند ساعت انجام می شود . پس از مرخص شدن بیمار ، وی باید تا یک هفته استراحت کامل داشته و کلیه توصیه های مراقبتی را با دقت رعایت نماید و به موقع ویزیت های بعد از عمل را جهت بررسی روند بهبود توسط پزشک معالج خود ، انجام دهد . کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X