لیزردرمانی اسکار پوست با بهترین روش ها

لیزردرمانی اسکار پوست با بهترین روش ها

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لیزردرمانی اسکار پوست با بهترین روش ها

گاهی اوقات زخم های ایجاد شده در پوست که به دلایل مختلفی ایجاد می شوند ماندگار شده و در مقابل تمام روشهای درمانی موضعی مقاومت نشان می دهند و ظاهر فرد را دچار خدشه می سازند یکی از انواع زخم های پوستی اسکار می باشد که باید دید لیزر درمانی اسکار پوست با بهترین روش ها چگونه صورت می گیرد.

اسکار پوست

اسکار پوست زمانی ایجاد می گردد که گاهی زخمی در پوست ایجاد شده و التیام پیدا می کند اما جای زخم در پوست باقی می ماند و  در بخش بیرونی پوست اسکار به وجود می آید و این امر ظاهر پوست را دگرگون خواهد کرو و نه تنها رنگ پوست عوض خواهد شد بلکه بافت های آن نیز تخریب می گردد ، وقتی در پوست اسکار ایجاد می گردد سطح پوست نرم و فیبری مانند می شود و با بقیه سطح پوست متفاوت می گردد.

لیزر درمانی اسکار

تشکیل اسکار در پوست انواع مختلفی دارد بنابراین انتخاب روش درمانی هر بیمار با تشخیص پزشک می باشد و قبل از تصمیم گیری در مورد روش درمان اسکار پزشک اسکار را معاینه و از ناحیه تحت درمان پوست در صورت لزوم آزمایشی به عمل می آورد سپس بهترین روش درمانی را برای رفع آن توصیه خواهد کرد. لیزر درمانی اسکار برای کاهش جای زخم اسکار به کار می رود ، استفاده از این روش برای اسکاری که تازه در پوست به وجود آمده بسیار مناسب تر می باشد و این روش درمانی با انرژی امواج لیزر و تمرکز دادن بر روی ناحیه اسکار باعث تولید کلاژن جدید در پوست شده و پوست را تحریک می نماید تا خود را درمان کند.

تعداد جلسات درمان اسکار با لیزر

معمولا پزشکان برای کسب نتیجه بهتر در رفع اسکار سه جلسه لیزر درمانی را به بیماران با توجه به وسعت اسکار ایجاد شده در پوستشان توصیه می نمایند و تعداد دقیق جلسات به نوع اسکار و وسعت آن بستگی خواهد داشت. اشخاصی که در صورت خود دچار اسکار و جای زخم می باشند به دلیل عدم پنهان کردن این مشکل صورت آنها ظاهر ناخوشایندی پیدا خواهد کرد که در روحیه آنها تاثیر خواهد داشت بنابراین استفاده از روشهایی مانند درمان لیزری نقش زیادی در کاهش آثار این گونه زخم ها در پوست خواهد داشت و اعتماد به نفس را دوباره به فرد باز خواهد گردانید. لیزر درمانی اسکار درمانی بسیار سریع برای رفع این مشکل پوستی می باشد و نتایج خوبی را برای بیمار در پی خواهد داشت البته متخصصین همواره از این روش در کنار روش های ترکیبی دیگر که عمدتا موضعی می باشند استفاده می نمایند. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X