چگونه از رشد موهای زائد جلوگیری کنیم؟

چگونه از رشد موهای زائد جلوگیری کنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه از رشد موهای زائد جلوگیری کنیم؟

موهای زاید در زنان و مردان همواره وجود دارند و کمتر کسی هست که دچار این نوع مو نباشد ، در واقع موهای زائد با دوران بلوغ شروع می شوند و نمی توان به طور کلی از رشد آنها در فرد جلوگیری کرد اما می توان تاحدودی از ازدیاد و بدتر شدن آنها با روش های درمانی مناسب پیشگیری کرد ، از این رو در این مقاله ، راه های جلوگیری از رشد موهای زائد مورد بررسی قرار گرفته شده است .

رشد موهای زائد

در رابطه با رشد موهای زاید می توان عنوان نمود که عوامل بسیاری موجب رشد غیرمعمولی و ناخواسته ی موهای زائد می گردد که دلیل اصلی آن افزایش فعالیت هورمون های جنسی آندروژن که باعث ایجاد صفات ثانویه جنسی مردانه مانند ؛ ریش و سبیل می شود ، خواهد بود .

بدن پر مو در زنان و مردان به علت تجربه ی افزایش این هورمون مردانه است ، به منظور جلوگیری از افزایش این هورمون و از بین بردن موهای زائد ، موارد ذیل را رعایت کنید :

  • اگر به سندرم تخمدان پلی کیستیک ، ترشح غدد و بیماری بدکاری غدد کلیوی دچار هستید ، با مراجعه به پزشک متخصص پوست و لیزر ، بیماری خود را درمان کنید زیر این بیماری ها موجب افزایش هورمون آندروژن می شوند .
  • اگر داروی خاصی مصرف می کنید ، نگران نباشید ، افزایش هورمون مردانه می تواند در اثر مصرف برخی داروها باشد ، لذا با قطع دارو یا جایگزین کردن دارو با داروی دیگر با تجویز پزشک ، رشد موها کاهش می یابد .
  • دوران بلوغ ، بارداری و یائسگی با تغییراتی هورمونی همراه هستند که به طور موقت بوده و موهای بدن را افزایش می دهند .
  • به منظور کاهش هورمون مردانه ی آندروژن در بدن ، چای نعنا بخورید .
  • اگر به اضافه وزن دچار هستید ، با کاهش وزن اضافی و چربی بدن که موجب تولید هورمون آندروژن خواهد شد ، هورمون های بدن را متعادل ساخته و رشد موهای زائد را کنترل کنید .
  • به جای مصرف بیش از حد گوشت قرمز ، سویا بخورید ، زیرا سویا با افزایش تولید استروژن با هورمون آندروژن مبارزه می کند .
  • در صورت موارد اشاره شده ، جهت کاهش موثر و ریشه کردن موهای زائد ، روش الکترولیز موهای زائد را امتحان کنید تا برای مدت طولانی از شر موهای زائد رهایی یابید .
  • لیزر موهای زائد را درمان کنید ، لیزر با سوزاندن فولیکول مو ، تا مدت ها ، درصد بالایی از موهای زائد را از بین می برد .
کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X